Reklama

Reklama

Mieszkanki naszego powiatu znów zbadają się za darmo. Tym razem nie tylko w Kutnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Mieszkanki naszego powiatu znów zbadają się za darmo. Tym razem nie tylko w Kutnie - Zdjęcie główne

Do powiatu kutnowskiego po raz kolejny przyjedzie mammobus | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po raz kolejny mieszkanki powiatu kutnowskiego będą miały okazję skorzystać z bezpłatnych badań, które mogą ocalić życie. Tym razem mammobus pojawi się nie tylko w samym Kutnie, ale i w jednej z sąsiednich gmin. Kiedy i gdzie dokładnie? Jak się zapisać?

Reklama

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Szczególnie zachęca się do tego Panie urodzone w 1973 roku, które po raz pierwszy w 2023 roku będą mogły wykonać mammografię w programie. Do końca 2023 roku po raz ostatni natomiast bez skierowania badanie będą mogły wykonać Panie, które urodziły się w 1954 roku.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED pojawi się w naszym powiecie:

Kutno –  16 stycznia  w godzinach od 11.00 do 17.00 przy markecie Kaufland, ul. Wyszyńskiego 5

Krzyżanów –  17 stycznia  w godzinach od 8.30 do 11.00 przy szkole podstawowej, Krzyżanów 6

W ramach programu NFZ do badania uprawnione są Panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

•   nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

•   lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Zachęcamy do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz  http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy