Reklama

Reklama

Mikołaje na stalowych reniferach. Do Kutna w tym roku przyjadą...

Opublikowano: pon, 4 gru 2017 10:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym roku po raz pierwszy w Kutnie odbędzie się akcja MotoMikołaje, która w okresie przedświątecznym odbywa się w większości polskich miast. Tym razem dzięki pasjonatom i miłośnikom dwóch kółek znad Ochni, oddolny pomysł motocyklistów z różnych zakątków kraju trafił także do Miasta Róż. O tym czym jest akcja, jakie są jej cele i efekty, mówią nam członkowie grupy „Kutnowscy Motocykliści”, którzy w tym roku stali się MotoMikołajami–wolontariuszami działającymi na rzecz kutnowskiego stowarzyszenia Jesteśmy dla Was.

Reklama

- Skąd wziął się pomysł na Motomikołaje?

- MotoMikołaje to pomysł motocyklistów, którzy od ponad 10 lat starają się sprawić radość dzieciakom, wskakując w strojach świętego Mikołaja na swoje maszyny i zbierając środki, które przeznaczone są na pomoc dzieciom z domów dziecka, w trudnej sytuacji życiowej, materialnej bądź też dzieciom chorym. Pod pomysłową nazwą łączącą motocyklizm z postacią Świętego Mikołaja, kryją się wielkie serca pasjonatów, chcących pomagać innym, co jak widać zaraziło swym duchem całe motocyklowe grono w naszym kraju, w tym i nas.

- Akcja odbywa się w całej Polsce?

- Oczywiście! Praktycznie każde duże miasto, ale nie tylko, może pochwalić się swoją akcją odbywającą się na początku grudnia. W ten lub kolejny weekend ,w zależności od miejsca, ulice zrobią się czerwone od motocyklistów w adekwatnych strojach, którzy na różne sposoby starają się pozyskać środki na cele charytatywne stowarzyszeń i fundacji ze swoich miast. W miniony weekend swoją akcję zakończyli m.in. motocykliści z Łodzi, których zaangażowanie i liczebność pobiła w tym roku najśmielsze oczekiwania. Podobnie ma się sprawa z innymi miastami, gdzie akcja cieszy się coraz większą popularnością. Również my mamy nadzieję zarazić mieszkańców naszego miasta chęcią niesienia dobra w taki właśnie niecodzienny motocyklowy sposób.

- A komu chcą w tym roku pomóc motocykliści z Kutna?

- Działamy w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Jesteśmy dla Was, które funkcjonuje przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 1 przy ulicy Przemysłowej. Pomaga ono dzieciom niepełnosprawnym intelektualnie. Naszym głównym celem jest pozyskanie środków, dzięki którym uda wysłać się podopiecznych na wycieczki i obozy integracyjne. W porozumieniu ze stowarzyszeniem postaramy się pomóc także dzieciakom z kutnowskiego domu dziecka oraz rodzinom w trudniejszej sytuacji finansowej. Chcemy też przygotować najbardziej potrzebującym świąteczną niespodziankę ,stąd nasz apel o pozostawienie zabawek oraz słodyczy w rożnych punktach miasta, z którymi współpracujemy. Następnie zebrane dary przekażemy w postaci świątecznych prezentów potrzebującym.

- Jak można Was wesprzeć albo gdzie zostawić środki rzeczowe?

- Od zeszłego poniedziałku prowadzimy zbiórkę do puszek w miejscach, które wyraziły zgodę na pomoc naszej inicjatywie. Ale już w sobotę i niedzielę przebrani za Świętego Mikołaja wyruszymy na naszych maszynach na kutnowskie ulice, na których będziemy kwestować do wieczora. Spotkać nas będzie można na ulicach, w sklepach, na parkingach, pod kościołami- jednym słowem wszędzie, gdzie uda nam się dotrzeć! Wszelkie szczegóły publikujemy w wydarzeniu na naszym fanpage'u na facebooku, na który odsyłamy wszystkich zainteresowanych pomocą!

- A gdyby ktoś chciał zostawić torbę słodyczy lub maskotki?

- Każdy chętny może to zrobić w Szkole Specjalnej Nr 1 na ul. Przemysłowej 6, gdzie siedzibę ma Stowarzyszenie Jesteśmy dla Was, lub wszędzie tam, gdzie stoją nasze puszki. Po szczegóły dotyczące tej kwestii po raz kolejny odsyłamy na nasz fanpage, gdzie cały czas publikujemy aktualności odnośnie akcji. Każdego zachęcamy by został Motomikołajem! Do tego niepotrzebny jest w końcu motocykl, wystarczy wysokoobrotowe serce!

- Czyli teraz czekamy do najbliższej soboty 9 grudnia, żeby Was zobaczyć?

- Zgadza się! Do zobaczenia wszystkim już w najbliższy weekend. Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszej akcji wraz z grupą #kutnowscymotocyklisci oraz stowarzyszeniem Jesteśmy dla Was.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)
 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Wasz mikolaj

  Pojawimy sie juz jutro

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Siostra

  Kocham mikolaje

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Julia

  Chce dostac prezent od kochanego mikolaja

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Pola

  Braw ciesze sie]

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Pola

  Braw ciesze sie

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  Fan

  Brawo Wy. Siła w młodych.

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Magda

  Wow! Nareszcie jakaś fajna akcja motocyklistów! Trzymam za Was kciuki

 • 4 lata temu | ocena +12 / -12

  Mikołaj

  I tak trzymać!!! Wielkie brawa