Mistrzostwa w Strzelectwie Sportowym

Wydarzenia 12 listopada w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w Strzelectwie Sportowym w kolejności dziewcząt i chłopców.W zawodach uczestniczyło 56 uczniów (25 dziewcząt i 31 chłopców).Strzelano w pozycji stojąc z odległości 10 m. Wyniki zawodników:Dziewczęta:I - Kruszyniak AngelikaII - Kapica WiktoriaIII - Zarychta NataliaChłopcy:I - Życzkowski GracjanII - Jóźwiak MateuszIII - Jaworski Marcel

W/w uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrektora Gimnazjum J. Sieradzona, który dokonał podsumowania zawodów.

Tego dnia odbyły się również Międzygimnazjalne Drużynowe Zawody w strzelectwie sportowym o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie.

W zawodach uczestniczyło 6 drużyn 3 osobowych reprezentujących trzy kutnowskie gimnazja. Strzelano w pozycji stojąc i klęcząc z odległości 10m.

Turniej wygrała II drużyna Gimnazjum nr 3, drugie miejsce zajęła I drużyna Gimnazjum nr 3 zaś trzecie miejsce zajęła I drużyna Gimnazjum nr 2.

W klasyfikacji indywidualnej kolejność miejsc była następująca:
I - Caroline Van Assemdelft – Gim. nr 3
II - Mateusz Kopański – Gim. nr 3
III - Juliusz Terlecki – Gim. nr 2

Najlepsze trzy drużyny otrzymały dyplomy i Puchary ufundowane przez Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie. W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Powiatowy LOK w Kutnie.
Zawody zostały zorganizowane przez nauczycieli wych. fizycznego p. Andrzeja Karbowskiego i p. Marzannę Kroczek. Współorganizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Kutnie, którego prezesem jest Janusz Kaczmarek.

Zarówno Mistrzostwa Szkoły jak i Międzygimnazjalne Drużynowe Zawody były przedsięwzięciami realizowanymi w ramach obchodów Dnia Niepodległości w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie.