Reklama

Reklama

Mistrzyni Świata Baristów w ''Troczewskim''

Opublikowano: pon, 3 gru 2018 13:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W listopadzie zakończyła się ostatnia edycja kursu baristycznego, który odbył się w ramach projektu unijnego „Kształcenie zawodowe uczniów ZSZ Nr 2 w Kutnie”. Wzięli w nim udział uczniowie kl. IV Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa i kelner.

Reklama

Głównym celem kursu było wyposażenie młodzieży „Troczewskiego” w wiedzę i umiejętności związane z profesjonalnym przyrządzaniem różnych rodzajów kaw. Podczas wielogodzinnego szkolenia młodzież nauczyła się przygotowywania klasycznego włoskiego espresso, cappuccino, caffe latte i caffe latte macchiato. Ponadto uczniowie poznali podstawy latte art (art cafe), polegające na wykonywaniu efektownych wzorów na powierzchni kawy lanych z ręki, rysowanych szpikulcem lub malowanych czekoladą.

Kurs miał charakter praktyczny, o czym świadczą ogromne ilości kawy i mleka zużyte przez młodzież podczas wykonywania kolejnych ćwiczeń.

Osiągnięcie celu szkolenia udało się dzięki zaangażowaniu, profesjonalizmowi prowadzącej kurs - Mistrzyni Świata Baristów Agnieszki Rojewskiej.

Mimo iż początki malowania na kawie nie były łatwe, niektórzy uczestnicy kursu odkryli w sobie talent artystyczny. Wszyscy natomiast przekonali się, iż kawa odpowiednio wyselekcjonowana, przygotowana i podana może być źródłem niepowtarzalnych wrażeń smakowych i estetycznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    kminek

    To mi przypomina Harry'ego Pottera. Tylko tam wróżyli z fusów. Nikomu nie wyszedł ponurak?