MKS cztery minuty od wygranej

MKS cztery minuty od wygranej - Zdjęcie główne

WydarzeniaPo emocjonującym meczu MKS Kutno zremisował na wyjeździe z Narwią Ostrołęka 2:2 (0:1). „Miejscy” stracili prowadzenie cztery minuty przed końcem spotkania.Fotoreportaż z meczu na Miejscy.pl >>W sobotnie popołudnie Paweł Ślęzak desygnował do gry teoretycznie najsilniejszą jedenastkę, jaką dysponował. Do składu wrócili Michał Sokołowicz, Maciej Rutkowski, Marcin Dopierała oraz Rafał Kubiak.

Po pierwszej połowie optyczną przewagę udokumentowanątrafieniem Rafała Jankowskiego mieli przyjezdni z Kutna. Szanse na podwyższeniemieli jeszcze Sylwester Płacheta i „Jankes”. Drugie czterdzieści pięć minutrozpoczęło się fantastycznie dla gospodarzy, bowiem w 58. minucie fatalny błądkutnowskiej defensywy wykorzystał Marcin Truszkowski i doprowadził do remisu.

Radość ostrołęczan trwała zaledwie dwanaście minut. Zobrońcą Narwi tuż przed polem karnym przepychał się Sylwester Płacheta, arbiterodgwizdał przewinienie kutnowskiej „dziewiątki”, jednak jeden z defensorówNarwi wdał się w „pyskówkę” z sędzią, a ten za niesportowe zachowaniepodyktował... rzut wolny dla „Miejskich”. Do piłki ustawionej na 20 metrzepodszedł Rafał Kubiak i pięknym strzałem posłał piłkę do siatki! Chwilęwcześniej dwoma nieprawdopodobnymi interwencjami popisał się Michał Sokołowicz,który dwukrotnie obronił strzały piłkarzy Narwi z najbliższej odległości.

Końcówka należała jednak do piłkarzy MateuszaMiłoszewskiego, którzy w dramatycznych i kontrowersyjnych okolicznościachzdołali zremisować. Cztery minuty przed końcem spotkania w zamieszaniu w polu karnym„żółto-niebieskich” arbiter zdecydował się odgwizdać przewinienie AdamaGrzybowskiego i wskazać na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał MarcinTruszkowski, jednak wydaje się, że arbiter podobnie jak przy golu na 2:1popełnił błąd, bowiem „Grzybek” interweniował czysto, a chwilę wcześniej jedenz napastników dotknął piłkę ręką.

Gospodarze chcieli pójść za ciosem, jednak świetnie spisywałsię Michał Sokołowicz i więcej goli już nie padło. Ostrołęka dwa, Kutno dwa.

Narew Ostrołęka – MKS Kutno 2:2 (0:1)
0:1 Rafał Jankowski 12 min.
1:1 Marcin Truszkowski 58 min.
2:1 Rafał Kubiak 70 min.
2:2 Marcin Truszkowski 86 min. (karny)

Żółte kartki: Roman, Samsel - Mensah, Dopierała;
Sędzia: Cezary Kostrzewa (Radom);

MKS Kutno: Sokołowicz – Grzybowski (88 min. – Bartczak),Znyk, Dopierała, Rutkowski – Jakubowski, Kubiak (77 min. – Winnicki), Sobczak,Zagajewski (68 min. – Ernesto Mensah) – Płacheta, Jankowski (82 min. – PraiseOnubiyi);