MKS wraca z tarczą

MKS wraca z tarczą - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno pokonał na wyjeździe Mazura Karczew 2:0. Bramki zdobyli w 26. min Gracjan Sobczak oraz w 83. minucie Rafał Jankowski. Mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem z powodu spóźnienia się sędziów.

„Miejscy” jechali do Karczewa z nożem na gardle, bowiem wpoprzednich trzech spotkaniach zdobyli zaledwie jeden punkt. Jak się późniejokazało, presja korzystnie wpłynęła na naszych piłkarzy i wygrali bardzo ważnymecz.

Od początku lekką przewagę mieli gospodarze, którzy dwukrotniezagrozili bramce strzeżonej przez Michała Sokołowicza. Niespodziewanie w 26. minucie,to MKS trafił do siatki. Rzut wolny z 25 metrów wykonywał w swoim stylu GracjanSobczak, futbolówka zaskoczyła Dominika Puska i wpadła do siatki. Chwilępóźniej, po błędzie Sokołowicza jeden z napastników powinien skierować piłkę dopustej siatki, lecz dobrze zachowali się kutnowscy defensorzy.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się i MKS bronił wyniku, wyprowadzając,co jakiś czas groźne kontry. Piłkarze prowadzeni przez Sergiusza Wiechowskiegomieli kilka świetnych szans do zdobycia gola, jednak kapitalny mecz rozgrywałMichał Sokołowicz. – Duży udział w sukcesie swojej drużyny miał bramkarz Kutna,który bronił świetnie. – powiedział po meczu trener Mazura, SergiuszWiechowski.

Gola nie zdobył Mazur, jednak sztuka ta udała siękutnowskiej drużynie. W 83. minucie wprowadzony wcześniej Rafał Jankowskiwykorzystał błąd Rafalskiego i będąc sam na sam z Dominikiem Puskiem zmieściłfutbolówkę przy krótkim rogu. Mazur zero, Kutno dwa!

Mazur Karczew – MKS Kutno 0:2 (0:1)
0:1 Gracjan Sobczak 26 min.
0:2 Rafał Jankowski 83 min.

Żółte kartki: Jankowski – Raszka, Jakubik;
Sędzia: Klimiuk (Warszawa);

MKS Kutno: Sokołowicz – Grzybowski, Znyk, Dopierała, Rutkowski – Sobczak, Jakubowski, Kubiak, Babatunde Alimi (72 min. – Winnicki) – Zagajewski, Płacheta (72 min. – Jankowski);

Mazur Karczew: Pusek – Woźniak, Rafalski, Grzelak (66 min. – Raszka), Głąbicki (46 min. – Tlaga) – Dąbrowski, Goździk (46 min. – Polniak), Zieliński, Kosiec (72 min. – Jakubik) – Kopeć, Jaroń;