MKS wygrywa we Włocławku

MKS wygrywa we Włocławku - Zdjęcie główne

Wydarzenia MKS Kutno po dobrym spotkaniu wygrał na wyjeździe z Włocłavią Włocławek 2:1 (1:0). Obie bramki dla "Miejskich" zdobył doświadczony Rafał Kubiak.W zespole z Kutna zabrakło najlepszego snajpera Sylwestra Płachety, który opuścił spotkanie z Włocłavią z powodu obowiązków służbowych. W bramce nie mógł wystąpić także testowany Mateusz Turkowski, który przez cały tydzień walczył z przeziębieniem.na zdjęciu strzelec dwóch goli, Rafał Kubiak.

Po raz kolejny na środku bloku defensywnego pojawił się testowany Piotr Gawlik. Trener Ślęzak na nowej pozycji sprawdzał także Adama Grzybowskiego, który zagrał w pomocy na lewym skrzydle. Po przerwie na jego pozycji pojawił się testowany Konrad Bolimowski.

"Żółto-niebiescy" szybko, bo już w 15. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców ładnym strzałem wpisał się doświadczony Rafał Kubiak, który w ostatnich sparingach prezentuje wysoką formę.

W drugiej połowie gospodarze grali bardzo twardo, często uciekając się do brutalnych zagrań. Mimo, iż w 58. minucie Włocłavia za sprawą Bartłomieja Dębickiego doprowadziła do remisu, to "Miejscy" mieli przewagę. Dobre okazje do zdobycia gola mieli m.in. Piotr Gawlik oraz Rafał Jankowski.

W 85. minucie do kutnian w końcu uśmiechnęło się szczęście i zwycięskiego gola zdobył ponownie Rafał Kubiak. Do końca spotkania więcej bramek już nie padło i "Miejscy" zasłużenie wygrali z Włocłavią Włocławek 2:1.

- Zagraliśmy z bardzo dobrym przeciwnikiem i zasłużenie wygraliśmy. Szkoda, że gospodarze zapomnieli, że to tylko mecz sparingowy, bo grali bardzo ostro, wręcz brutalnie. Strzeliliśmy dwa gole, chociaż mieliśmy sporo okazji do podwyższenia wyniku. Po sobotnim sparingu mogę powiedzieć, że widać postępy w grze defensywnej naszej drużyny. Jest mały krok do przodu. - podsumował spotkanie trener MKS, Paweł Ślęzak.

Włocłavia Włocławek - MKS II Kutno 1:2 (0:1)
0:1 Rafał Kubiak 15 min.
1:1 Bartłomiej Dębicki 58 min.
1:2 Rafał Kubiak 85 min.

MKS Kutno: Sokołowicz (46 Kamiński) - Kaczor, Dopierała (46 Panek), Gawlik, Znyk - Czajkowski, Jakubowski, Kubiak, Grzybowski (46 Konrad Bolimowski) - Rosiak, Jankowski (65 Piotr Michalski)

Więcej informacji i codzienne relacje z przygotowań MKS do rundy wiosennej tylko na www.mks.kutno.net.pl!