MKS zagra w półfinale wojewódzkiego PP!

MKS zagra w półfinale wojewódzkiego PP! - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno wygrał na wyjeździe z Wartą Sieradz 1:0 w ćwierćfinałowym meczu PP na szczeblu wojewódzkim. Gola na wagę awansu do półfinału zdobył Babatunde Alimi.Kutnianie pojechali do Sieradza w niemalże optymalnym składzie. Bramki tradycyjnie strzegł Michał Sokołowicz, a tuż przed nim zagrali Adam Grzybowski, Łukasz Znyk, Marcin Dopierała i Maciej Rutkowski. Linię pomocy stworzyli Gracjan Sobczak, Mariusz Jakubowski, Rafał Kubiak i Babatunde Alimi. W napadzie zagrali Sylwek Płacheta i Rafał Jankowski.fot. Babatunde Alimi zdobył swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu MKS

W pierwszej połowie mimo kilku sytuacji, kibice nie obejrzeli goli. Kluczowa akcja miała miejsce tuż po przerwie. W 51 minucie piłkę do siatki skierował Nigeryjczyk Babatunde Alimi i wyprowadził "żółto-niebieskich" na prowadzenie. Jak się później okazało, był to jedyny gol, który padł w środowe popołudnie. Gol dający ekipie Pawła Ślęzaka awans do 1/2 wojewódzkiego PP.

Warta Sieradz – MKS Kutno 0:1 (0:0)
0:1 Babatunde Alimi 51 min.

Żółte kartki: Okpara – Dopierała;

Warta Sieradz: Wnuk – Pomianowski, Markiewicz, Sosnowski (57 min. – Okpara), Zaborowski – Grącki (72 min. – Pieprzyk), Swędrowski, Mitek, Graczykowski (66 min. – Łopata), Gajewski (79 min. – Stolarski) – Ceglarz;

MKS Kutno: Sokołowicz – Grzybowski, Znyk, Dopierała, Rutkowski – Sobczak, Jakubowski (90 min. – Czajkowski), Kubiak, Babatunde – Płacheta, Jankowski;