MKS znów traci punkty (wideo)

MKS znów traci punkty (wideo) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Wydarzenia Kutnowscy piłkarze po słabym meczu tylko zremisowali 1-1 z przedostatnim w tabeli GKS-em II Bełchatów. Gola na wagę remisu zdobył wychowanek Arkadiusz Błaszczyk.Mecz fatalnie rozpoczął się dla kutnian, którzy już w 5. minucie przegrywali 0-1, a na listę strzelców wpisał się Paweł Zięba. Kolejne minuty również należały do bełchatowian, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia.

Dwukrotnie w roli głównej wystąpił Rynkiewicz - najpierw żaden z jego kolegów nie zamknął dobrego podania, a później jego strzał głową o centymetry minął bramkę.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do "Miejskich". Ekipa Pawła Ślęzaka w 42. minucie powinna doprowadzić do remisu. W ogromnym zamieszaniu bramkowym kutnianie oddali z bliska trzy strzały i wszystkie trafiły w rozpaczliwie interweniującego Baranowskiego. W tej sytuacji nie popisali się Mariusz Jakubowski i Dariusz Gorczyczewski.

Po zmianie stron obraz gry nieco się zmienił. MKS przejął inicjatywę, jednak nie miał pomysłu na to, jak zaskoczyć rywali. Zaskoczył za to sędzia Skopiński ze Skierniewic, który w drugiej połowie dał popis tego, w jaki sposób nie powinno się sędziować. Arbiter nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karny dla MKS-u (dwa razy po zagraniu ręką przez obrońców), a dla przeciwwagi zabrał jedenastkę GKS-owi (za zagranie ręka Macieja Kowalczyka).

MKS mimo wszystko dopiął swego i w 75. minucie wprowadzony wcześniej Arkadiusz Błaszczyk wykorzystał dośrodkowanie Jarosława Szyca i z bliska wpakował piłkę do siatki. Wcześniej efektowną przewrotką popisać chciał się Sylwester Płacheta, ale nie trafił w futbolówkę i ta ostatecznie trafiła do "Szilera".

Do końca meczu, mimo przygniatającej przewagi "Miejskich" wynik nie uległ już zmianie i kutnianie po raz kolejny stracili punkty na własnym boisku.

MKS Kutno 1-1 GKS Bełchatów
0-1 5` Paweł Zięba
1-1 75` Arkadiusz Błaszczyk

Żółte kartki: Kowalczyk, Mitura, Płacheta - Żylak, Wroński, Rynkiewicz.

MKS Kutno: Sokołowicz - Żółtowski (46` Szyc), Grzybowski, Kowalczyk, Pałczyński - Płacheta, Mitura, Jakubowski, Klepczyński, Piotr Michalski (67` Błaszczyk) - Gorczyczewski.