Reklama

Młodzi w środku poezji – warsztaty poetycki

Opublikowano:
Autor:

Młodzi w środku poezji – warsztaty poetycki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

W piątek, 16 listopada o godz. 11:00 KDK rozpoczyna nowy cykl spotkań/wykładów, realizowanych w ramach naszego kwietniowego Festiwalu Złoty Środek Poezji. Tym razem nasze działania kierujemy do młodzieży szkół średnich.

Cykl wykładów Jakuba Kornhausera, poety, tłumacza, krytyka literackiego i nauczyciela akademickiego związanego z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, związanego od trzech lat z Festiwalem Złoty Środek Poezji, to doskonała okazja, żeby przekonać się, dlaczego poezja nie musi być trudnym (bo takie często panuje wśród młodzieży przekonanie) w odbiorze tematem. Dla młodzieży zorganizowano cykl trzech wykładów na temat poezji – na pierwszy z nich zapraszamy już w piątek, 16 listopada, o godz. 11.00.
Tematem pierwszego spotkania będzie "Herbert i wyobraźnia".

Przypominamy, że w ramach działań festiwalowych skierowanych do naszych młodych odbiorców, organizujemy też cykl "Dzieci w środku poezji" podczas którego dzieci ze szkół podstawowych spotykają się z poetą, tłumaczem i autorem książek dla dzieci – Jarosławem Mikołajewskim i rozmawiają o trudnych tematach w literaturze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE