Reklama

Moc atrakcji na Pikniku Strażackim w Krośniewicach

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lepszej pogody na Piknik Strażacki nie mogli sobie wyobrazić organizatorzy Pikniku Strażackiego w Krośniewicach. To wspólne przedsięwzięcie burmistrz Julianny Herman, OSP w Krośniewicach oraz Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.Prezentacja taboru strażackiego, koncert Orkiestry Dętej OSP Piątek, ścianka wspinaczkowa, sumo, konkursy dla dzieci, wycieczki wozem strażackim, a także samorządowy żurek, który m.in. gotowała pani burmistrz - atrakcji podczas imprezy nie brakowało.

- Celem pikniku jest przede wszystkim pokazanie naszej pracy od kuchni. Uświadomienie mieszkańcom, jak działają ochotnicze straże pożarne. Liczymy również, że dzięki tego typu przedsięwzięciom będziemy mieli jeszcze więcej ochotników. Na terenie gminy Krośniewice mamy 7 OSP, w których funkcjonuje ok. 150 ochotników - mówi Józef Urbański, prezes OSP w Kajewie.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej OSP w Kajewie, Stanisław Kalinowski, dodaje również, że w ochotniczych strażach pożarnych brakuje kobiet. Póki co na terenie gminy nie ma żadnej, zaledwie jedna ubiega się o to, aby wstąpić w szeregi OSP.

Podczas pikniku pokazy pierwszej pomocy zaprezentowali uczniowie z krośniewickiego liceum, którzy kształcą się na profilu ratowniczo-medycznym.

- Pierwszy rocznik kształci się na tym profilu. Z kolei uczniowie gimnazjum prezentują dzisiaj swoje umiejętności z zakresu robotyki. Dzisiejszy piknik to wspaniała inicjatywa. Widać, że największą frajdę mają najmłodsi - powiedziała burmistrz Julianna Herman.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE