Reklama

Motocyklista uciekał przed policją i... wylądował w polu. Grozi mu więzienie

Opublikowano:
Autor:

Motocyklista uciekał przed policją i... wylądował w polu. Grozi mu więzienie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Motocykliście z naszego powiatu grożą poważne konsekwencje. 25-latek robił wszystko, by uniknąć kontroli drogowej i zamiast zatrzymać się, gwałtowanie dodał gazu, a swoją podróż zakończył w polu. Okazało się, że uciekał ponieważ...

Chociaż do zdarzenia doszło dwa tygodnie temu, to mundurowi z Łowicza informują o nim w oficjalnym komunikacie dopiero dziś.

- Do zdarzenia doszło 30 marca tuż przed godziną 12-tą na ulicy Jana Pawła II w Łowiczu. Policjanci z ruchu drogowego zmierzyli prędkość motocykla wideorejestratorem, która w obszarze zabudowanym wyniosła 82km/h. W związku z powyższym policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania przez kierującego, lecz motocyklista gwałtownie przyspieszył, aby uniknąć kontroli drogowej. Policjanci podjęli pościg w kierunku ronda, a następnie ulicą Prymasowską w kierunku Zamkowej i Poznańskiej – informuje podkom. Urszula Szymczak z KPP Łowicz.

Motocyklista dalej nie reagował, próbując uciec. Do akcji włączył się drugi patrol. Policjanci zachowując ostrożność, zatrzymali mężczyznę w miejscowości Niedźwiada, gdzie kierujący zakończył swoją jazdę wjeżdżając w pole. 25-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie posiadał uprawnień do kierowania hondą, gdyż zostały mu wcześniej zatrzymane, nie posiadał również dowodu rejestracyjnego.

- Zostanie ukarany za popełnione wykroczenia. Usłyszy również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje U. Szymczak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE