Reklama

Reklama

Można już składać wnioski o 500 plus. Miasto przypomina: nastąpiły pewne zmiany

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/gov

Można już składać wnioski o 500 plus. Miasto przypomina: nastąpiły pewne zmiany - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe/gov

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta Kutno przypomina, że od poniedziałku (1 lutego) jest możliwość składania wniosków o świadczenie Rodzina 500+. W tym roku następują zmiany w okresie wypłacania świadczenia oraz zmiany terminów składania wniosków.

Reklama

Można to zrobić na dwa sposoby.

Elektronicznie - od 1 lutego, za pośrednictwem Portalu

Informacyjno-Usługowego Empatia na stronie https:/empatia.mrips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną oraz portal PUE ZUS.

Tradycyjnie w formie papierowej - od 1 kwietnia, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Z powodu pandemii wnioski drogą tradycyjną należy składać do skrzynki znajdującej się przy wejściu do Działu Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w kutnowskim MOPS. Są one przyjmowane od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00.

Wnioski składane do skrzynki powinny być umieszczone w kopercie oraz zawierać imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu do kontaktu, numer konta bankowego, a także adres e-mail.

Wnioski można pobrać ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej www.mrips.gov.pl/bip, ze strony internetowej www.mops.kutno.pl, oraz w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie pok. 31

Więcej informacji w sprawie świadczeń można uzyskać, dzwoniąc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie pod numery telefonów:  (24) 253 43 09, (24)253 44 46, (24) 253 78 47.

WYPŁATY ŚWIADCZEŃ REALIZOWANE SĄ TYLKO NA KONTA BANKOWE.

W tym roku następuje ważna zmiana związana z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od 2021 r. prawo do świadczenia „500+" będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Uwaga! Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku.

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy