Reklama

Na sesji o szpitalu

Opublikowano:
Autor:

Na sesji o szpitalu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O prawie 470 tys. zł powiększył się kapitał zakładowy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Na taką wartość opiewają długi szpitala względem powiatu. Spółka zalegała właścicielowi z opłatami związanymi z czynszem najmu (sierpień 2011 r. oraz okres od 1.12.2012 r. do 30.06.2013 r.), użytkowanie nieruchomości oraz odestki.- Mogliśmy umorzyć to zobowiązanie. Stwierdziliśmy jednak, że lepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie go aportem do spółki - zaznaczała starosta Mirosława Gal-Grabowska.

Po zmianach kapitał zakładowy spółki wynosić będzie ponad 16 mln zł. Na dzisiejszej sesji obecny był również prezes KSS - Andrzej Musiałowicz, który poinformował radnych o bieżącej sytuacji szpitala.

Według relacji prezesa niezbyt duże oszczędności przyniosły cięcia kadrowe, bowiem wielu pracowników wylądowało na L-4. Ostatecznie jednak szef spółki wręczył wypowiedzenia 34 osobom lub poinformował o zamiarze zwolnienia związki zawodowe. Zapowiedział również redukcję etatów dotyczącą kadry lekarskiej. Głównie ma ona dotyczyć osób, które przechodzą na emeryturę.

Prowadzone były również rozmowy w sprawie przejścia pielęgniarek na kontrakty, ale nie osiągnięto porozumienia ze związkami zawodowymi

Radni drążyli kwestię opublikowanego niedawno konkursu na zatrudnienie pielęgniarek wobec faktu redukcji kadrowych. Prezes tłumaczył, że pielęgniarki mogą zostać zatrudnione na umowę zlecenia jako tzw. rezerwa kadrowa w przypadku np. zachorowań lub innych problemów kadrowych.

Andrzej Musiałowicz poinformował również o trzykrotnie przekładanym zamówieniu na kredyt restrukturyzacyjny. Według niego to efekt oczekiwań instytucji finansowych. Stwierdził również, że zaplanowane na początek grudnia kolejne rozstrzygnięcie może zakończyć się fiaskiem, ponieważ banki oczekują gwarancji finansowych właściciela szpitala, czyli zarządu powiatu. W najbliższych dniach ma się odbyć spotkanie w tej sprawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE