Reklama

Na Sklęczkach grasuje duch

Opublikowano:
Autor:

Na Sklęczkach grasuje duch - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niebywałe! Na terenie dzielnicy przemysłowej Sklęczki można spotkać ducha miejscowego dziedzica i to w towarzystwie kozy. Niemożliwe? Niedowiarkom polecamy lekturę książki "Duchy polskich miast i zamków", który niedawno ukazała się na rynku.fot. Waldemar Vargas i Paweł Zych wydali książkę o legendach, nie zabrakło w niej ducha z Kutna.

"Ścioch na koźle", legenda związana z kutnowskimi Sklęczkami, to część publikacji Witolda Vargasa i Piotra Zycha. Głosi ona, że w tej części naszego miasta straszył swego czasu duch dziedzica. Za okrucieństwa popełniane za życia Sarmata, olbrzymiej tuszy, musiał po śmierci wieczorami objeżdżać swoje dawne włości. W ręku trzymał własną głowę, na której zastygł upiorny grymas uśmiechu. Przeklęty szlachcic dosiadał olbrzymiej kozy – taką bowiem postać przybrał dręczący go diabeł.

- Nasza książka zawiera prawie 500 legend oraz 100 ilustracji naszego autorstwa. Odsłania nasze zamiłowanie do fantastyki ludowej z diabłami, aniołami, cudami, zbójnikami, skarbami, zaklęciami. Sama treść poszczególnych legend jest dość skondensowana. Niemniej jednak publikacja stanowi najpełniejszy leksykon, jaki się w Polsce ukazał o tej tematyce - mówi Witold Vargas, współautor.

W książce znajdziemy również legendy z innych miast w naszym województwie, m.in. Łęczycy, Uniejowa czy Łodzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE