Reklama

Na Troczewskiego nie tylko remont wiaduktu?

Opublikowano:
Autor:

Na Troczewskiego nie tylko remont wiaduktu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Faktem jest, że niebawem ruszy remont wiaduktu kolejowego znajdującego się nad ul. Troczewskiego. Czy w związku z tym modernizacji ulegnie również ciąg ul. Rychtelskiego i czy jest szansa na wybudowanie chodników?

Z takim pytaniem zwrócił się do władz miasta jeden z radnych miejskich, a swój wniosek uargumentował problemami komunikacyjnymi, które występują głównie na skrzyżowaniu w okolicach Szkoły Podstawowej Nr 6. U zbiegu ul. Troczewskiego i Łąkoszyńskiej, głównie w godzinach porannych i popołudniowych dochodzi do znacznego spowolnienia ruchu pojazdów, a skrzyżowanie jest zakorkowane.

- Problemy komunikacyjne mają zwłaszcza kierowcy dojeżdżający z ul. Piwnej i Łąkoszyńskiej, a udający się w kierunku centrum miasta - pisał w interpelacji radny Jacek Saramanowicz.

Jego zdaniem, w związku z remontem wiaduktu kolejowego, warto rozważyć zaprojektowanie i wybudowanie dalszego ciągu ul. Rychtelskiego wraz z chodnikiem. Istniejący wiadukt nad ul. Troczewskiego, zdaniem radnego, daje bowiem takie możliwości techniczne, a obecne tunele są niewykorzystane.

- Przebudować należy również wlot ulicy Rychtelskiego na ulicę Troczewskiego. Takie rozwiązanie komunikacyjne znacznie poprawiłoby jakość połączeń komunikacyjnych mieszkańców Łąkoszyna z centrum miasta i dworcem PKP - wnioskuje radny.

Czy inwestycja ma szansę powodzenia? O odpowiedzi władz poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE