Reklama

Na Wilczej mają dosyć gołębi

Opublikowano:
Autor:

Na Wilczej mają dosyć gołębi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Wilczej, którzy narzekają na śmierdzący problem związany z gołębiami. Ptaki zadomowiły się na osiedlu i pozostawiają po sobie odchody. - Ludzie je dokarmiają i teraz nie wiemy, jak się ich pozbyć - denerwują się kutnianie.Jak mówią mieszkańcy, problem szczególnie nasila się w okresie lata. Wtedy gołębie, zachęcane przez wyrzucane resztki jedzenia, gromadzą się wokół bloków. Siadają na parapetach, balkonach oraz daszkach nad klatkami schodowymi.

- Ten ptasi problem to prawdziwa udręka. Zostawiają swoje odchody gdzie popadnie. Gdy popada deszcz, wszystko spływa z elewacji na chodnik i fetor czuć nawet w domu - denerwuje się Małgorzata Czarnecka, mieszkanka osiedla. - Odchody są wszędzie, wiele razy nie mogłam spokojnie wyjść na balkon, bo opanowały go gołębie.

Zdaniem pani Małgorzaty, za ptasi problem odpowiadają pozostali lokatorzy, którzy dokarmiają gołębie.

- Mamy takiego pana, który wyrzuca resztki jedzenia za okno. Nie raz zwracałam mu uwagę, ale tylko złośliwie się uśmiecha. On chyba nie rozumie, że przez to zanieczyszcza nasze otoczenie - uważa kutnianka.

Problem mieszkańców doskonale zna Krzysztof Matusiak, z-ca prezesa RSM Pionier.

- Dobrym rozwiązaniem byłoby zamontowanie specjalnych kolców na elewacjach wszystkich budynków, ale niestety to wiąże się z ogromnymi kosztami, na które niestety nas nie stać - mówi K. Matusiak. - Staramy się apelować do mieszkańców, aby nie dokarmiali gołębi, bo wtedy mają dobre warunki, aby osiedlić się w blokach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE