Reklama

Reklama

Nadzwyczajna sesja w powiecie: Sprzeczka o drogi

Opublikowano: śr, 20 maj 2015 21:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zaledwie dwie uchwały były przedmiotem obrad dzisiejszej sesji Rady Powiatu. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć utarczek słownych, a poszło o drogi.- Zmiany w budżecie powiatu na ten rok oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2015-2018 związane są m.in. z przebudową drogi Marcinów - Strzegocin. Ubiegamy się o środki z Urzędu Marszałkowskiego na ten cel. Rozmawiamy także z gminami, zwłaszcza z gminą Kutno w sprawie współfinansowania tej inwestycji. Nie ma jednak jeszcze konkretnych decyzji. Zarząd powiatu podjął decyzję, by procedury przetargowe już rozpocząć - argumentował Piotr Łaszewski, skarbnik powiatu.

Reklama

Wicestarosta Zdzisław Trawczyński tłumaczył z kolei, że takie działanie ma przynieść oszczędności.

- Odpowiedź w sprawie dofinansowania może być w lipcu lub sierpniu, a zatem w sezonie, kiedy firmy podnoszą stawki, w tej chwili jest taniej. Początkowo zakładano, że na realizację tej inwestycji potrzeba 1,7 mln zł. W tej chwili jednak zabezpieczamy w budżecie kwotę 1,3 mln zł. Liczymy, że uda się zaoszczędzić - mówił wicestarosta. - Jeśli otrzymamy dofinansowanie, to środki zabezpieczone w budżecie przeznaczymy na inną inwestycję drogową.

- Słyszymy, że drogi w powiecie mają się świetnie, a tu pierwsza wpadka. Korzystanie ze środków zewnętrznych jest na zerowym poziomie. Może będą pieniądze, może nie. Wychodzi na to, że na inwestycję trzeba samemu wyłożyć. Chcecie w ten sposób poprawić swój wizerunek - mówił Konrad Kłopotowski.

- Zaniedbania w zakresie drogownictwa są tak duże, panie wicestarosto - zwrócił się Zdzisław Trawczyński do Konrada Kłopotowskiego, że praktycznie w każdej gminie kilka dróg wymaga kompleksowego remontu. Od stycznia zaczęliśmy remonty dróg, mimo że poprzedni zarząd nie zaplanował na ten rok żadnych środków na ten cel. Pokazujemy, że można.

Ostatecznie radni jednogłośnie przyjęli obie uchwały.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)