Reklama

Reklama

Nagły wypadek lub pogorszenie stanu zdrowia podczas świąt? Sprawdź, gdzie szukać pomocy w Kutnie i okolicach 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Nagły wypadek lub pogorszenie stanu zdrowia podczas świąt? Sprawdź, gdzie szukać pomocy w Kutnie i okolicach  - Zdjęcie główne

Gdzie leczyć się w święta w Kutnie i okolicach? | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami okres świąteczny. Niestety, ość w gardle, bolący ząb, wysoka gorączka czy inne niepokojące objawy mogą łatwo zepsuć ten wyjątkowy czas. Gdzie należy szukać wówczas pomocy? Które miejsca w Kutnie i okolicach będą otwarte? Podpowiadamy.

Reklama

Narodowy Fundusz Zdrowia jak co roku przypomina, gdzie szukać pomocy medycznej podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W razie nagłego zachorowania można skorzystać z kilku różnych opcji. 

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Podczas świąt oraz dni wolnych od pracy — w razie nagłej choroby — pomocy medycznej udzielają punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NŚOZ). Z ich świadczeń możesz skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz przez całą dobę w weekendy i święta.

W Kutnie taką pomoc realizuje Kutnowski Szpital Samorządowy (nr tel.  24 388 03 71). Listę punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w całym regionie znajdziesz TUTAJ.

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK)

W nocy, w weekendy i święta możesz też skorzystać z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu. Wystarczy, że zadzwonisz pod bezpłatny numer 800 137 200 lub wypełnisz formularz online. Na platformie dyżuruje personel medyczny, w tym pielęgniarka/położna lub lekarz, który udziela telefonicznie profesjonalnych porad. Może również wystawić e-receptę lub e-zwolnienie, jeśli będzie to konieczne.

Szpitalne Oddziały Ratunkowe, izby przyjęć, pogotowie ratunkowe

W razie zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają izby przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe.

W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia możesz też skorzystać z pomocy zespołu ratownictwa medycznego, dzwoniąc pod numer 999 lub 112..

Nocna pomoc stomatologiczna

W razie nagłego bólu zęba można zgłosić się do najbliższego punktu stomatologicznej pomocy doraźnej. Dyżury w święta są całodobowe.

Lista punktów stomatologicznej pomocy doraźnej w Łódzkiem. Niestety nie ma na niej żadnej kutnowskiej placówki:

  • Centrum Stomatologii Duodent w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Rwańska 5, telefon do rejestracji 604 727 554
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia ALEX-DENT w Łodzi, ul. Okrzei 40, telefon do rejestracji 42 640 77 10
  • Niepubliczny Stomatologiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Super-Dent w Łodzi, ul. Wodna 25/1BU, telefon do rejestracji 42 673 35 98

 

Telefoniczna Informacja Pacjenta – bezpłatna infolinia NFZ

Przez cały świąteczny okres do dyspozycji pacjentów pozostają konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta (TIP).

Pod numerem infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590 bezpłatnie i przez całą dobę można uzyskać wszystkie, niezbędne informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Konsultanci podpowiedzą również, jak skontaktować się ze szpitalem czy punktem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a także podpowiedzą w jakiej aptece znajdziesz swój lek.

Numer infolinii TIP NFZ dla osób, które dzwonią z zagranicy: (+48) 22 125 66 00.

Święta za granicą 

Wyjeżdżając na święta za granicę warto mieć ze sobą kartę EKUZ - Europejską Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki EKUZ w nagłych przypadkach możemy skorzystać z pomocy medycznej w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego na terenie państw Unii Europejskiej i EFTA (Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria).

Osoba posiadająca EKUZ ma prawo do świadczeń zdrowotnych niezbędnych z medycznego punktu widzenia w trakcie tymczasowego pobytu w danym kraju. O zakresie świadczeń decyduje lekarz.

Info: NFZ Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy