Reklama

Nagroda gospodarcza wędruje do Tőnsmeier Centrum

Opublikowano:
Autor:

Nagroda gospodarcza wędruje do Tőnsmeier Centrum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu 14 października, podczas IX Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi odbyło się wręczenie nagród „Mocni w Biznesie” - nagrody gospodarczej województwa łódzkiego. Nagrodę publiczności otrzymała spółka Tőnsmeier Centrum z Kutna. Statuetkę i okolicznościowy dyplom odebrał Krzysztof Jatczak Prezes Zarządu Tőnsmeier Centrum.

Historia firmy zaczęła się w 1998 r., kiedy to Związek Gmin Regionu Kutnowskiego poszukiwał partnera, który zająłby się gospodarką odpadami. I tak jedna ze spółek Grupy Tőnsmeier z Niemiec, Urząd Miasta Kutno oraz ZGRK zdecydowali o utworzeniu w Kutnie na bazie spółki komunalnej - Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta - spółki Eko Serwis (obecnie Tőnsmeier Centrum).

Spółka należy do jednej z największych międzynarodowych korporacji zajmujących się zagospodarowaniem odpadów i ochroną środowiska. Firma dwukrotnie w latach 2009 i 2010 uzyskała tytuł Gazeli Biznesu, a w 2012 Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego jako laureat w kategorii Zielona Gospodarka. Firma została także wyróżniona w prestiżowym rankingu - Diamenty Forbesa 2014 - przychody od 5 do 50 mln PLN.

Firma ogromną wagę przywiązuje do działań edukacyjno-ekologicznych. Jednym z nich jest konkurs prowadzony na terenie centralnej Polski „Dołącz do drużyny Tӧnsmeier-eko”.

- Dzieci z poszczególnych placówek oświatowych: przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów zbierają surowce wtórne. Celem konkursu jest edukowanie milusińskich w zakresie kultury segregacji. Dla najlepszych szkół, klas i uczniów przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody – mówi Julia Glapińska, dyrektor ds. Promocji i Komunikacji w spółce Tӧnsmeier Centrum.

Oprócz akcji edukacyjnych skierowanych do najmłodszych mieszkańcównaszego regionu, Tӧnsmeier Centrum swoje działania edukacyjne kieruje także do zainteresowanych gmin i miast. Doskonałym przykładem jest inicjatywa „Jesienne rady na elektroodpady”, polegająca na zbieraniu od mieszkańców zużytego sprzętu elektronicznego, czy akcja „Szklane Porządki”. Dochód ze zbiórek jest przeznaczany na cele charytatywne.

Spółka często angażuje się w przeróżne formy pomocy. Firma aktywnie wspiera m.in Fundację Krwinka, która pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi. Przedstawiciele spółki biorą także udział w charytatywnych wydarzeniach sportowych. Ponadto Tӧnsmeier Centrum finansowo wspiera działalność kutnowskich klubów – koszykarskiego KKS PRO BASKET BASKET KUTNO oraz piłkarskiego KS Kutno. Oprócz tego firma angażuje się w wydarzenia kulturalne, w tym w organizację największej imprezy – Święta Róży w Kutnie.

Firma stale zwiększa zatrudnienie – w pięciu oddziałach pracuje w tej chwili ponad 300 osób. Tӧnsmeier Centrum obsługuje na dzień dzisiejszy około 420 tysięcy mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE