Reklama

Nagroda w dziedzinie kultury przyznana. Wyróżniony prezes Pułku 37

Opublikowano:
Autor:

Nagroda w dziedzinie kultury przyznana. Wyróżniony prezes Pułku 37 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nagroda Starosty Kutnowskiego w dziedzinie kultury za 2015 rok powędrowała w ręce Wiesława Paluchowskiego. O przyznanie wyróżnienia mocno starało się Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Pan Paluchowski jest świetnie znany osobom, związanym z grupami rekonstrukcyjnymi. Jego oczkiem w głowie jest Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, które od 2009 roku popularyzuje wojskowość, historię oraz odtwarza tradycje wojskowe i patriotyczne, głównie z okresu II RP.

Wiesław Paluchowski otrzymał nagrodę za całokształt działalności na rzecz podtrzymania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości i rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

- Najważniejszym wydarzaniem, które prowadzi prezes Stowarzyszenia Pułk 37, Wiesław Paluchowski, jest zlot grup rekonstrukcyjnych Odyseja Kutna – mówiła Bożena Gajewska, prezes TPZK.

Nagrodę laureatowi wręczył Starosta Kutnowski, Krzysztof Debich. Podkreślał przy tym, że tacy ludzie jak Wiesław Paluchowski znacznie wzbogacają cały region kutnowski.

- To wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla członków Stowarzyszenia. Jestem niezwykle wzruszony i szczęśliwy – mówił Wiesław Paluchowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE