Reklama

Nagrody Prezydenta Miasta Kutno

Opublikowano:
Autor:

Nagrody Prezydenta Miasta Kutno  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent Miasta Kutna przyznał nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej w 2013 roku dla Pani Joanny Zielińskiej i Pana Tomasza Piotra Czyżewskiego. Prezydent przychylił się do propozycji Kapituły Nagrody.

Pani Joanna Zielińska została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Kutna w I kategorii za wybitne osiągnięcia w zakresie realizacji projektów dotyczących promocji i upowszechniania kultury, które miały wpływ na wizerunek kulturalny miasta w 2012 roku.

Uzasadnienie wyboru:
Pani Joanna Zielińska prowadzi działalność w zakresie upowszechniania tańca w Kutnie i kraju oraz bierze udział w prestiżowych przedsięwzięciach o charakterze artystycznym. Kapituła doceniła realizację zadań wpływających na wizerunek kulturalny miasta Kutna i aktywizację społeczności lokalnej: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zespoły prowadzone przez Panią Joannę Zielińską zdobyły wiele nagród w konkursach tanecznych. Rok 2012 okazał się szczególnie istotny dla rodzaju działalności artystycznej prowadzonej w Kutnowskim Domu Kultury i rozwoju tańca w Kutnie.

W II kategorii za całokształt dokonań/ działalności artystycznej Nagrodę Prezydenta Miasta Kutno otrzymał Pan Tomasz Piotr Czyżewski.

Uzasadnienie wyboru:
Nagroda dla Pana Tomasza Piotra Czyżewskiego została przyznana za całokształt dokonań artystycznych, w szczególności za organizację wydarzeń kulturalnych pod szyldem „Galeria Środek Europy”, autorstwo pierwszego muralu na „Ścianie Poetów”, aranżacje florystyczne na Święcie Róży, realizację naukowo-artystycznego projektu „Pejzaż rudymentarny” oraz liczne wystawy autorskie w Kutnie i na forum ogólnopolskim (m.in. ”Męskie Obszary Sztuki”). Działalność artystyczna Pana Tomasza Czyżewskiego zasadniczo wykracza poza pracę związaną z Muzeum Regionalnym w Kutnie i zasługuje na szczególne uznanie.

Wnioski złożone w I kategorii: za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocję kultury w minionym roku:
- dla Joanny Zielińskiej,
- dla Marii Stępniak.

Wnioski złożone w II kategorii: całokształt dokonań artystycznych
- dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej,
- dla Pana Krzysztofa Ryzlaka,
- dla Pana Artura Fryza,
- dla Pani Katarzyny Karolak-Rojewskiej,
- dla Pana Tomasza Piotra Czyżewskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE