Reklama

Najbogatsi kutnianie zapłacą podatek. Nowe przepisy dla milionerów

Opublikowano:
Autor:

Najbogatsi kutnianie zapłacą podatek. Nowe przepisy dla milionerów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym tygodniu prezydent Andrzej Duda podpisał dwie ważne ustawy. Pierwsza przewiduje podwyższenie renty socjalnej, natomiast powiązana z nią druga ustawa uderzy w kieszeń najbogatszych Polaków, którzy będą zobowiązani płacić nowy podatek, tzw. daninę solidarnościową.

Zarówno w Kutnie jak i powiecie kutnowskim jest trochę osób, które nie muszą marzyć o sześciu zerach poprzedzonych jedynką na koncie. Jak informowaliśmy TUTAJ, w ubiegłym roku mieszkańców naszego miasta i powiatu deklarujących dochód równy bądź większy niż milion złotych było 25. W tym roku wynosiła ona 8, co z kolei nie było jeszcze ostateczną liczbą ze względu na brak deklaracji PIT w Urzędzie Skarbowym w Kutnie od wszystkich podatników. Niemniej jednak ci najbogatsi w myśl nowej ustawy będą musieli płacić nałożony na nich podatek.

Danina solidarnościowa wyniesie 4 proc. od nadwyżki ponad 1 mln zł. Po raz pierwszy podatnik daninę solidarnościową zapłaci w 2020 roku składając zeznanie roczne rok poprzedni. Podatek będzie odprowadzany co roku, a uiszczać go będą osoby fizyczne, których dochody w roku podatkowym przekroczą 1 mln zł. Szacuje się, że zapłaci go około 25 tys. osób.

Na Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych odprowadzanych będzie także 0,15 proc. podstawy składki dla Funduszu Pracy, jednak sama składka nie ulegnie zmianie. Ministerstwo Finansów szacuje, że na SFWON tylko z tych dwóch źródeł wpłynie rocznie ponad 2 mld zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE