Reklama

Reklama

Najgorsze skrzyżowanie w Kutnie? Doszło tu do kolejnej kraksy, policja wyjaśnia kto zawinił [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zasady poruszania się na tym skrzyżowaniu od lat przysparzają kierowców o ból głowy, a niejednego z nich nieznajomość przepisów kosztowała kilkaset złotych. Chodzi o rozwidlenie ulic: Skłodowskiej, 29 Listopada i Żółkiewskiego, gdzie w ostatnich dniach doszło do kolejnej stłuczki. Nagranie ze zdarzenia wywołało w sieci lawinę komentarzy, internauci sprzeczają się o to, który z kierowców zawinił, a wszelkie wątpliwości w tej kwestii rozwiewa kutnowska policja.

Reklama

Problem stanowi rozwidlenie dróg tworzące de facto możliwość skrętu w prawo w dwie różne ulice. Z ul. 29 Listopada możemy zjechać w ul. Skłodowską, bądź w kierunku parku Traugutta, w Żółkiewskiego. Sęk w tym, że spora część zmotoryzowanych nie wie, którego z manewrów dotyczy zielona strzałka, zezwalająca na warunkowy wjazd na skrzyżowanie. 

Doskonałym przykładem tego drogowego galimatiasu jest ostatnie zdarzenie, opublikowane w mediach społecznościowych na profilu Stop Cham. Nagranie możecie zobaczyć w TYM MIEJSCU

Jak się okazuje - w świetle obowiązujących przepisów, tylko w jedną z dróg możemy wjechać na zielonej strzałce. 

Jak czytamy w rozporządzenie Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.2002.170.1393): § 96.1. Nadawany przez sygnalizator S-2 sygnał czerwony wraz z sygnałem w kształcie zielonej strzałki oznacza, że dozwolone jest skręcanie w kierunku wskazanym strzałką w najbliższą jezdnię na skrzyżowaniu.

Zgodnie z powyższymi przepisami, uczestników ostatniego zdarzenia na feralnym skrzyżowaniu rozliczyli mundurowi. Jak mówi nam podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy kutnowskiej policji, sprawcą stłuczki był kierowca forda focusa, który dopuścił się złamania dwóch przepisów. Po pierwsze wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle (zielona strzałka nie uprawniała go do włączenia się do ruchu), ponadto nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy BMW skręcającemu w lewo na zielonym świetle. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy