Reklama

Reklama

Najmłodsza Róża z Kutna ma 10 miesięcy

Opublikowano: sob, 9 maj 2015 18:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Panie o imieniu Róża spotkały się dzisiaj na wojewódzkim zjeździe kobiet o tym imieniu, który zorganizowano w Centrum teatru Muzyki i Tańca w ramach obchodzonego dzisiaj Dnia Róży. W uroczystości wzięli udział m.in. Joanna Skrzydlewska, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, prezydent Zbigniew Burzyński, a także potomkowie Bolesława Wituszyńskiego. Wnuk kutnowskiego hodowcy róż - Rafał Wituszyński opowiadał o hodowli tych kwiatów, chociaż podkreślał, że jest z osobą spoza branży.Wszystkie kutnowskie Róże - i nie tylko - otrzymały upominki, usłyszały także "Sto lat". Panie o tym imieniu obchodzą bowiem imieniny m.in. 7 maja.Nam udało się porozmawiać z mamą najmłodszej, bo 10-miesięcznej Róży z Kutna.- Jeszcze przed narodzinami wiedziałam, że córka będzie miała na imię Róża. Inny wariant nie wchodził w ogóle w grę - mówi Marika Cukier-Woźniak, mama Różyczki.

Reklama

Na zjazd do Kutna przyjechała również 15-miesięczna Róża z Łodzi, oczywiście wspólnie z rodzicami.

- Róża to najpiękniejsze imię na świecie - mówią zgodnie państwo Weronika i Mateusz, rodzice dziewczynki.

Z kolei 5-letnia Róża z Kutna, która na co dzień uczęszcza do Przedszkola Miejskiego nr 15, bardzo lubi, gdy mówi się do niej Różyczka, choć Róża wcale jej nie przeszkadza.

- Imię to w zasadzie pomysł mojej mamy i od razu przypadło mi do gustu. Babcia Różyczki ma w ogrodzie róże. To właśnie w nim zaproponowała mi, żeby dać mojej córeczce na imię Róża - tłumaczy Emilia Najlepsza, mama 5-latki.

Wszystkim Różom życzymy sto lat!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)