Reklama

Najpierw publiczne libacje, teraz narkotyki. Kolejne zagrożenie na Sienkiewicza?

Opublikowano:
Autor:

Najpierw publiczne libacje, teraz narkotyki. Kolejne zagrożenie na Sienkiewicza? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jakiś czas temu informowaliśmy o doniesieniach z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, według której na ul. Sienkiewicza dochodzi do ciągłych libacji w miejscu publicznym. Tak sugerowały ikonki, dzięki którym funkcjonariusze mają ogląd na to, które miejsca patrolować częściej i na co zwracać uwagę. Teraz problem jednak urasta do większej rangi, bowiem mieszkańcy alarmują o spożywaniu tam narkotyków.

Odkąd powstała Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy obywatel może mieć swój wkład w wyeliminowanie konkretnych wykroczeń czy przestępstw. Nanoszone na mapę odpowiednie ikonki sugerują funkcjonariuszom gdzie najczęściej występują zagrożenia i czego dotyczą. Przyglądając się temu okazało się, że najczęstszym z nich jest spożywanie alkoholu w plenerze przy ul. Sienkiewicza, za czym przemawiała liczba "buteleczek" na tym odcinku. O tym pisaliśmy TUTAJ. W tym miesiącu jednak wśród masy czerwonych punktów coraz więcej zaczęło się pojawiać szarych ikonek z wizerunkiem strzykawki. Obywatele zatem w ten sposób chcą zwrócić uwagę mundurowych i mieszkańców, że na tym obszarze, prócz publicznych libacji dochodzi do imprez z narkotykami w roli głównej. Czy kutnianie rzeczywiście mają się czego obawiać i powinni omijać ul. Sienkiewicza szerokim łukiem, zwłaszcza nocą?

- Każda ikonka sugerująca, że w danym miejscu dochodzi do konkretnego wykroczenia czy przestępstwa wiąże się z patrolami w tym rejonie, które odbywają się o różnych godzinach. Szare punkty na mapie alarmujące, że na ul. Sienkiewicza może dochodzić do spożywania narkotyków, które pojawiły się teraz oznaczają, że zagrożenie nie zostało jeszcze potwierdzone. Nie doszło tam to zatrzymania osób, które posiadałyby lub spożywały środki odurzające - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Może się okazać, że zagrożenie jest realne. Dopóki jednak policjanci nie złapią osób zażywających narkotyki w obrębie ul. Sienkiewicza na, nie można wysnuć żadnej tezy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE