Reklama

Najtańsze karty kredytowe – dlaczego warto je posiadać? Sprawdź!

Opublikowano:
Autor:

Najtańsze karty kredytowe – dlaczego warto je posiadać? Sprawdź! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najtańsze karty kredytowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce zaoszczędzić. Oprócz niskich kosztów posiadają także wiele innych zalet.Wybierając kartę kredytową, zwracamy zazwyczaj uwagę na sporo rozmaitych kwestii. Rozważamy różne możliwości, analizujemy ich wady i zalety. Niewątpliwie jednak jednym z ważniejszych czynników, który prawie zawsze się dla nas liczy, są koszty. Rozbieżności pomiędzy nimi bywają bardzo duże, w zależności od konkretnego banku i konkretnej oferty. Jeśli jesteś studentem lub młodą osobą, która dopiero rozpoczyna swoją karierę zawodową, to na pewno zależy Ci, żeby Twoja karta kredytowa była jak najtańsza. Przecież i tak masz mnóstwo różnych innych wydatków, każda zaoszczędzona złotówka jest więc na wagę złota. Dlatego niskie koszty związane z posiadaniem karty to jedno z najważniejszych wymagań, jakie stawiasz, zapoznając się z różnymi możliwościami. Zacznijmy może od omówienia, jakimi opłatami są zazwyczaj obciążone karty kredytowe. Często zapoznajemy się z nimi dotkliwie już od pierwszej chwili – samo wydanie takiej karty bywa związane z koniecznością wpłacenia pewnej kwoty. Później dochodzą regularne płatności za jej użytkowanie. Co miesiąc z naszego konta znika kilka złotych. Co prawda może się wydawać, że to niewiele, ale gdy zsumujemy należności z dłuższego okresu, to okazuje się, że straciliśmy całkiem sporo pieniędzy. Dlatego warto poszukać karty, za używanie której nie zostaniemy obciążeni takimi opłatami lub przynajmniej nie będą one zbyt uciążliwe. Czasami spotkamy się jednak jeszcze z innym ich rodzajem – na przykład z obowiązkowym płatnym ubezpieczeniem albo z wysoką prowizją za transakcje gotówkowe takie wypłaty z bankomatów oraz przelewy z rachunku karty kredytowej.


Na szczęście istnieją naprawdę tanie karty kredytowe, dzięki którym nasz budżet nie ucierpi aż tak bardzo. Otrzymanie takiej karty nie jest związane z koniecznością uiszczenia żadnej opłaty, podobnie zresztą jak późniejsze z niej korzystanie. Zazwyczaj nie musimy także posiadać konta w banku wydającym nam kartę, unikniemy więc związanych z tym zbędnych wydatków i formalności. Bardzo niewiele (prowizja wysokości ok. 3-4% wartości dokonywanej operacji) będą nas kosztowały również transakcje gotówkowe, a bezgotówkowe mogą być nawet całkowicie darmowe. Jakie jeszcze plusy mają najtańsze karty kredytowe? Jeżeli zadłużenie nieco wymknie Ci się spod kontroli, będziesz miał możliwość, aby spłacić je w kilku ratach. Ponadto istotną zaletą są długie okresy, w czasie których nie są naliczane odsetki. Najtańsza karta kredytowa da Ci również możliwość płatności zbliżeniowych oraz szansę na udział w programie rabatowym.
Niestety ten typ kart kredytowych ma również swoje nieliczne minusy. Używając go, nie mamy co liczyć na bezpłatne usługi Assistance ani Concierge, a także na pakiet ubezpieczeń. Jeżeli mamy taką potrzebę, możemy zdecydować się na te udogodnienia, jednak zazwyczaj będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami.
Każdy z nas ma nieco inne oczekiwania względem karty kredytowej, dla każdego inne jej cechy są najbardziej istotne. Znalezienie takiej idealnej, która trafi dokładnie w nasz gust, nie jest łatwe. Na szczęście może nam w tym pomóc zamieszczona na stronie internetowej www.karta-kredytowa24.pl porównywarka. Pozwoli Ci ona nie tylko błyskawicznie znaleźć oraz wybrać odpowiednią kartę, ale również przekieruje na stronę banku gdzie będziesz mógł złożyć odpowiedni wniosek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE