Reklama

Narkotyki? To mnie nie kręci!

Opublikowano:
Autor:

Narkotyki? To mnie nie kręci! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kampania informacyjno – edukacyjna „Narkotyki? To mnie nie kręci!” ma na celu dostarczenie rzetelnych informacji o zjawisku używania marihuany oraz nowych substancji psychoaktywnych. Adresatami kampanii są uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu miasta Kutna oraz ich rodzice.

Duży wzrost spożycia marihuany w ciągu ostatnich lat jest zjawiskiem niepokojącym i wartym monitorowania. Wynika on ze zmian społecznych w naszym kraju. Marihuana w świadomości młodych ludzi jest postrzegana bardziej jako używka niż narkotyk i znalazła miejsce na półce obok papierosów a nie innych narkotyków, gdzie być powinna. Narosło wokół niej mnóstwo nieprawdziwych mitów.

W związku z tym, konieczne jest poruszanie z młodzieżą tematu używania marihuany, ponieważ nadal to właśnie przetwory konopi są najbardziej rozpowszechnionymi substancjami nielegalnymi wśród nastolatków.

W celu realizacji kampanii zostały przygotowane materiały profilaktyczne: ulotki dla młodzieży i rodziców oraz scenariusze zajęć z młodzieżą i rodzicami. Opracowane zostały przez fachowców, którzy na co dzień pracują w Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Materiały przekazane zostały do szkół gimnazjalnych.

Młodzież otrzyma pakiet informacji, który umożliwi świadome dokonywanie osobistych wyborów i ograniczy gotowość do podejmowania zachowań ryzykownych.

W przypadku rodziców - kampania dostarczy wiedzy o skali zjawiska używania marihuany i nowych substancji psychoaktywnych oraz zagrożeń z tym związanych.

Projekt współfinansowany przez Prezydenta Miasta Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE