Reklama

Narzędzie pomocne przedsiębiorcy – program do wystawiania faktur online

Opublikowano:
Autor:

Narzędzie pomocne przedsiębiorcy – program do wystawiania faktur online - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wystawianie faktur na specjalnych drukach powoli odchodzi do lamusa. Wszystko dlatego, że przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z nowoczesnych narzędzi, jakimi są aplikacje do generowania faktur online. Co oferują one osobom prowadzącym działalność gospodarczą?//

Pojawianie się kolejnych programów do wystawiania faktur online nie jest przypadkiem. Przedsiębiorcy coraz częściej do swojej pracy wykorzystują komputer. Dynamiczny rozwój rynku usług spowodował, że część z nich prowadzi swoją działalność wyłącznie w sieci. A skoro tak, to trudno wyobrazić sobie, że za wykonane usługi zostanie wystawiona papierowa faktura i następnie wysłana tradycyjną pocztą.

Faktura wystawiona przez przedsiębiorcę powinna natychmiast dotrzeć do adresata. Zmiany przepisów spowodowały, że dziś jest to możliwe, a dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić czas. Ponieważ jednak aktualnie programów do wystawiania faktur online jest dostępnych wiele, warto wiedzieć, jak wybrać najlepszy.

Tradycyjny czy online?

Zasadniczo aplikacje umożliwiające wystawianie faktur można podzielić na programy instalowany na komputerze i takie, z których korzysta się online. To, na jaki zdecyduje się przedsiębiorca, zależy wyłącznie od niego, choć warto pamiętać, że program online uniezależnia go od korzystania z konkretnego sprzętu. Mówiąc inaczej, faktura może zostać wystawiona na jakimkolwiek komputerze – wystarczy zalogować się do programu.

Programy online mają też pewną przewagę na tymi instalowanymi na dysku – najczęściej są aktualizowane. W praktyce oznacza to, że ich twórcy śledzą zmiany w prawie i dostosowują program do aktualnych wymagań ustawodawcy. Tym samym przedsiębiorca nie musi obawiać się, że będzie wystawiał faktury niezgodne z przepisami czy z pominięciem kluczowych informacji.

Dobry znaczy intuicyjny i odpowiadający na potrzeby

Zasadniczo, by faktura została wystawiona, wcale nie trzeba korzystać ze specjalnego programu. Alternatywą jest np. korzystanie z formularzy, zapisanych w edytorze tekstowym. Takie rozwiązanie jest jednak kłopotliwe, bo za każdym razem konieczne jest mozolne wpisywanie danych kontrahenta. Łatwo też o pomyłkę, a taka pociąga za sobą konieczność korekty.

Korzystanie z programów umożliwiających generowanie faktur, jest zatem nie tylko oszczędnością czasu, lecz także sposobem na wyeliminowanie pomyłek – dane kontrahentów przedsiębiorca wprowadza tylko raz. Nie można też zapomnieć, że najlepsze programy np. szybkafaktura.pl (www.szybkafaktura.pl) pozwalają na korzystanie z kilku pakietów. W praktyce każdy przedsiębiorca może wybrać opcję, odpowiadającą jego aktualnym potrzebom.

Pakiety pozwalające na sprawne prowadzenie firmy

Szybkafaktura.pl to program zaprojektowany i stworzony z myślą o każdym przedsiębiorcy, niezależnie od tego, jak dużą firmę aktualnie prowadzi. Właśnie z tego względu zainteresowani mogą wybierać wśród trzech pakietów: podstawowego, magazynu i pełnego. Pierwszy pozwala na wystawianie dokumentów sprzedażowych i zakupowych. Dodatkowo przedsiębiorca może stworzyć bazę swoich kontrahentów, usług czy towarów, ma też możliwość korzystać z archiwum dokumentów i sporządzać raporty. Opcja magazyn została rozbudowana o kolejne możliwości: generowanie dokumentów PW, RW, PZ i WZ, stanów magazynowych i inwentaryzacji. Najwięcej możliwości umożliwia pełny pakiet – przedsiębiorca może prowadzić samodzielną księgowość KPiR, przygotowywać listy płac i delegacje, amortyzacji, ŚT czy kilometrówki.

Korzystanie z dobrego programu do wystawiania faktur to konieczność, nie chwilowa moda. Przedsiębiorca chcący uchodzić za nowoczesnego, musi sprostać oczekiwaniom swoich klientów i kontrahentów. A ci coraz częściej zwracają uwagę na szybkość kontaktowania się ze swoim biznesowym partnerem. Szybkafaktura.pl wspiera właścicieli firm w trudach prowadzenia działalności gospodarczej, oferując im aż trzy pakiety, pozwalające na wystawianie faktur, monitorowanie stanu zapasów towarów czy umożliwiające samodzielne prowadzenie księgowości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE