Reklama

Nauczyciele pytają: Co z pensjami dla pedagogów ze szkół powiatowych?

Opublikowano:
Autor:

Nauczyciele pytają: Co z pensjami dla pedagogów ze szkół powiatowych? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie milkną echa ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W sobotę w Kutnie odbyła się duża demonstracja wyrażająca poparcie dla pedagogów, podczas której władze miasta zadeklarowały, że zostawią w budżetach szkół pieniądze na „wyrównania” dla strajkujących nauczycieli. Nadal niejasna jest natomiast sytuacja ewentualnych rekompensat dla strajkujących belfrów ze szkół podległych powiatowi kutnowskiemu.

- W imieniu samorządu chciałbym zadeklarować nasze wsparcie, poparcie - trzymajcie się, bądźcie nadal solidarni, bo tylko i wyłącznie wtedy będzie można osiągnąć sukces. Chciałbym również zadeklarować, że budżety szkół nie zostaną uszczuplone z tytułu wynagrodzeń za czas strajku. Te budżety pozostaną do dyspozycji dyrektorów szkół. Zatem powodzenia i sukcesu - życzył zebranym na demonstracji, wiceprezydent Kutna, Zbigniew Wdowiak.

A co ze szkołami powiatowymi? Władze powiatu na razie nie wypowiedziały się publicznie w tej sprawie, a do naszej redakcji spływają sygnały od strajkujących nauczycieli, którzy nie wiedzą, czy będą potraktowani podobnie jak ci mający zatrudnienie w miejskich szkołach.

Sprawą pedagodzy postanowili zainteresować też radnych. Dziś na ręce przewodniczącego Rady Powiatu wpłynęła interpelacja radnego Artura Gieruli, z Platformy Obywatelskiej, dotycząca wypłat dla nauczycieli ze szkół powiatowych. Rajca pyta w niej m.in. czy nauczyciele z powiatu dostaną pieniądze za czas protestu i czy decyzja w tej sprawie będzie należała do dyrektorów szkół. Chce także poznać stanowisko powiatowych władz w sprawie strajku.

Na prośbę nauczycieli ze szkół powiatowych podobnie pytania przekazaliśmy do biura prasowego starostwa powiatowego. Odpowiedź starosty przedstawimy na łamach KCI.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE