Reklama

Reklama

Nauka pierwszej pomocy w szkole w Byszewie

Opublikowano: 17 października 2017 13:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj (16 października) miał miejsce „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” i nie ominął on Szkoły Podstawowej w Byszewie. Jej uczniowie już po raz trzeci świętowali go, biorąc udział w Ogólnopolskim Biciu Rekordu organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy „Na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej”. Akcja ta ma na celu propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy.

Reklama

Zapoczątkowany przez WOŚP i prowadzony nieprzerwanie już od 10 lat program edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować", do którego szkoła w Byszewie przystąpiła w 2014 roku, polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzięki temu uczniowie od najmłodszych lat oswajają się z ważnymi zagadnieniami oraz kształtują właściwe nawyki, zaś pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

W miniony poniedziałek nauka pierwszej pomocy rozpoczęła się jednocześnie w całej Polsce o godzinie 12.00. Uczniowie wraz z nauczycielami ze szkoły w Byszewie przez pół godziny prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową na 35 fantomach. W akcji wzięło udział 157 uczniów. Całe wydarzenie zostało udokumentowane i przesłane do organizatora, a teraz uczniowie czekają na wyniki i wiadomość czy rekord został pobity.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)