Reklama

Neurolodzy ze szpitala złożyli wypowiedzenia. Co z oddziałem?

Opublikowano:
Autor:

Neurolodzy ze szpitala złożyli wypowiedzenia. Co z oddziałem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, neurolodzy z kutnowskiego oddziału złożyli w piątek wypowiedzenia swoich umów ze szpitalem (w ramach kontraktów i etatów).Jak poinformował nas nasz rozmówca (nazwisko do wiadomości redakcji), w środę lekarze poprosili, by Elżbieta Łuczak, prezes spółki, odwołała swoją decyzję o zwolnieniu z pracy szefowej neurologii Agnieszki Poździk-Kosędy. Gdy nic w tej sprawie się nie zmieniło, wszyscy postanowili złożyć wypowiedzenia. Część neurologów ma miesięczny okres wypowiedzenia, a inni półroczny.

Gdy zadzwoniliśmy w piątek do E. Łuczak, przebywała na urlopie i o sprawie nie wiedziała. Obiecała przyjrzeć się tematowi jutro.

Sytuacja w szpitalu powoduje coraz większe rozdźwięki w powiatowej koalicji. Swojego oburzenia nie kryje Konrad Kłopotowski, wicestarosta kutnowski.

- Odkąd szpitalem rządzi pani Łuczak i jej świta dzieją się tam niepokojące rzeczy. Skonfliktowany został bowiem personel - mówi. - Przecież za wysokiej klasy specjalistami idą kontrakty, pieniądze. Oddział ten został utworzony z takim trudem. Teraz przez politykę pani Łuczak może go zabraknąć. Działania w KSS pani prezes to nic innego jak demolka. Rodzi się pytanie, czy to jej własna inicjatywa, czy też inspirowana z zewnątrz?

Jaka będzie przyszłość szpitalnej neurologii? O sprawie będziemy informować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE