Reklama

Nie będzie rowerów miejskich z fotelikami dla dzieci

Opublikowano:
Autor:

Nie będzie rowerów miejskich z fotelikami dla dzieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pomysł radnego co do montażu fotelików dziecięcych na rowerach publicznych nie spotkał się z aprobatą władz. Jej brak wynika z zapisów w projekcie „Rowerowe Łódzkie” i wyniku rozmów prowadzonych z firmą Nextbike. To, dlaczego mieszkańcy nie będą mogli podróżować z dziećmi na rowerach publicznych, szczegółowo wyjaśnia wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Michał Łucki w imieniu kutnian zwrócił się z wnioskiem do Prezydenta Miasta o zamontowanie na pojedynczych rowerach miejskich fotelików dla dzieci.

- Tym sposobem spełnimy oczekiwania mieszkańców posiadających małe dzieci. Dzięki temu rozwiązaniu rodzice będą mogli szybciej przemieszczać się po mieście ze swymi pociechami w obrębie działających stacji rowerowych - argumentował radny.

W tej sprawie pojawiła się już odpowiedź. Z jej treści wynika, że Biuro Sportu i Turystyki poruszało już ten temat z NB Serwis, który jest operatorem systemu, a także z Urzędem Marszałkowskim będącym liderem projektu „Rowerowe Łódzkie”.

- Informuję, że obecnie Miasto nie planuje wdrożenia proponowanego rozwiązania, z uwagi na uwarunkowania prawno-finansowe. Pragnę podkreślić, że założenia przetargowe oraz umowa z Wykonawcą nie przewiduje takiego rozwiązania technicznego, a wprowadzenie go do realizacji budziłoby zastrzeżenia Instytucji Zarządzającej RPO Województwa Łódzkiego co do prawidłowości postępowania przetargowego i wiązałoby się z prawnymi i finansowymi konsekwencjami - wyjaśnia Boczkaja.

Jak dodaje, projekt ten jest w okresie trwałości, zatem wymogi z nim związane nie mogą podlegać modyfikacjom.

Radny w swojej interpelacji powołał się na wdrożenie takiego rozwiązania w Płocku. Do tego wiceprezydent również się odniósł tłumacząc, że tam zastosowano je na rowerze z innego typu blokadą.

- Niemniej jednak firma NB Serwis potwierdziła, że posiada dedykowane do naszych rowerów miejskich certyfikowane siodełka, ale po montażu utrudnione byłoby korzystanie z czytnika blokady, a wprowadzenie modyfikacji narusz trwałość projektu - dodaje zastępca prezydenta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE