Reklama

Nie wszędzie starcza na 500 plus. Czy w Kutnie wypłacą świadczenia przed świętami?

Opublikowano:
Autor:

Nie wszędzie starcza na 500 plus. Czy w Kutnie wypłacą świadczenia przed świętami? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pięć stówek drogą nie chodzi, zwłaszcza w perspektywie zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pogania wojewodów i samorządowców, by Ci przekazali beneficjentom świadczenia jeszcze przed gwiazdką. Nie w każdej gminie pieniędzy wystarcza jednak na wypłatę 500 plus w pełnym wymiarze. Jak jest w Kutnie? Czy świadczeniobiorcy mają powody do obaw?

Pieniądze z 500 plus trafiają do beneficjentów przeważnie między 23. a 25. dniem miesiąca, lecz w grudniu, w związku z Bożym Narodzeniem, mają zostać przekazane wcześniej.

- Dla znacznej grupy polskich rodzin świadczenia z różnych systemów wsparcia materialnego, w szczególności programu Rodzina 500 plus, ale też świadczeń rodzinnych czy świadczeń z funduszu alimentacyjnego, stanowią ważną, a czasami główną, pozycję domowego budżetu – apeluje w liście do wojewodów i samorządowców Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zgodnie z procedurą, Ministerstwo Finansów przekazuje środki na świadczenie na konta wojewodów, którzy rozdzielają je między gminy z danego województwa. Następnie gminy wypłacają je uprawnionym mieszkańcom.

Jak donosi portalsamorządowy.pl, są jednak gminy, gdzie pieniędzy na 500 plus najzwyczajniej brakuje. Dla przykładu, w województwie warmińsko-mazurskim wojewoda na 500 plus przekazał już ponad 145 mln złotych, ale gminy na Warmii i Mazurach zgłosiły, że potrzebują jeszcze ok. 710 tys. złotych.

Czy z podobnymi problemami boryka się kutnowski samorząd? Na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej możemy wyczytać, że w grudniu 500 plus rzeczywiście jest wypłacane wcześniej, mianowicie w dniach: 13, 16 i 19 grudnia. Dyrektor MOPS zapewnia, że świadczenia przekazywane są beneficjentom zgodnie z planem.

- Wiadomo, że wojewoda przekazuje nam pieniądze raz wcześniej, raz później. Zawsze staramy się jednak dokonywać przelewu w takim terminie, by trafiały na konto naszego klienta przed końcem miesiąca. Podobnie jest w przypadku osób, które pobierają świadczenia bezpośrednio w kasie, zawsze pełna kwota czeka na nich przed pierwszym dniem miesiąca - uspokaja dyrektor kutnowskiego MOPS, Bożena Budnik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE