Nad Wisłą zmiany czasu stosujemy nieprzerwanie od 1977 r. Obecnie budzi ona wątpliwości wśród wielu ludzi. Pierwotnie zmiany czasu miały na celu przyniesienie oszczędności na energii elektrycznej. Dziś wielu zarzuca, że urządzenia takie jak klimatyzacja czy ogrzewanie niwelują zaoszczędzoną energię. Jednak zmiana czasu obowiązuje nadal, więc należy pamiętać, że wskazówki zegara dzisiejszej nocy przestawiamy z godziny 2 na 3. Zmiana czasu w urządzeniach elektronicznych posiadających dostęp do internetu zmieni się automatycznie. Pozostałe musimy ustawić ręcznie.
Dzisiejsza zmiana czasu wcale nie będzie ostatnią. Choć pojawiały się głosy, że zmiana czasu powinna być zlikwidowana, to nie nastąpi to zbyt szybko. W Komisji Europejskiej trwały prace, by pozostać przy jednym czasie przez cały rok. Zostały one jednak zatrzymane m.in. przez pandemię koronawirusa. Komisja Europejska zaleca kontynuowanie obecnych regulacji dotyczących czasu zimowego i letniego przez najbliższe pięć lat. Tym samym czas będziemy zmieniać dwukrotnie przynajmniej do 2026 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.