Reklama

Reklama

Nie zapomnijcie przestawić zegarków! Tej nocy śpimy o godzinę krócej

Opublikowano:
Autor:

Nie zapomnijcie przestawić zegarków! Tej nocy śpimy o godzinę krócej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiejszej nocy nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Nie jest to na pewno najlepsza wiadomość dla tych, którzy lubią dłużej pospać. Jednak dzięki temu zabiegowi będziemy cieszyć się dłuższym dniem.

Reklama

Nad Wisłą zmiany czasu stosujemy nieprzerwanie od 1977 r. Obecnie budzi ona wątpliwości wśród wielu ludzi. Pierwotnie zmiany czasu miały na celu przyniesienie oszczędności na energii elektrycznej. Dziś wielu zarzuca, że urządzenia takie jak klimatyzacja czy ogrzewanie niwelują zaoszczędzoną energię. Jednak zmiana czasu obowiązuje nadal, więc należy pamiętać, że wskazówki zegara dzisiejszej nocy przestawiamy z godziny 2 na 3. Zmiana czasu w urządzeniach elektronicznych posiadających dostęp do internetu zmieni się automatycznie. Pozostałe musimy ustawić ręcznie.

Dzisiejsza zmiana czasu wcale nie będzie ostatnią. Choć pojawiały się głosy, że zmiana czasu powinna być zlikwidowana, to nie nastąpi to zbyt szybko. W Komisji Europejskiej trwały prace, by pozostać przy jednym czasie przez cały rok. Zostały one jednak zatrzymane m.in. przez pandemię koronawirusa. Komisja Europejska zaleca kontynuowanie obecnych regulacji dotyczących czasu zimowego i letniego przez najbliższe pięć lat. Tym samym czas będziemy zmieniać dwukrotnie przynajmniej do 2026 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy