Reklama

Nie zdążyłeś przerejestrować auta? Starosta informuje: nie dostaniesz kary!

Opublikowano:
Autor:

Nie zdążyłeś przerejestrować auta? Starosta informuje: nie dostaniesz kary!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tymczasową amnestią objął starosta kutnowski wszystkich tych, którzy w ciągu 30 dni nie przerejestrowali swoich pojazdów. Chodzi o zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia, właściciel samochodu zobowiązany jest do rejestracji pojazdu w czasie nie dłuższym niż 30 dni od chwili jego zakupu. W przeciwnym razie grozi mu kara od 200 do nawet 1000 zł. Obowiązek ten dotyczy samochodów zakupionych po 1 stycznia 2020 roku.

Aktualna sytuacja jest jednak wyjątkowa. W związku z wprowadzonym przez rząd stanem zagrożenia epidemicznego, coraz więcej samorządów decyduje się na tymczasowe zawieszenie sankcji wynikających z nieprzestrzegania nowych przepisów.

Dołączył do nich również powiat kutnowski. Jak powiedział w rozmowie z KCI starosta Daniel Kowalik, na chwilę obecną właściciele aut nie muszą obawiać się kar. Najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo mieszkańców, a długie kolejki w Wydziale Komunikacji przy ul. Królowej Jadwigi z pewnością nie byłyby sprzyjające. Od jutra zresztą wydział będzie zamknięty.

- Sytuacja jest dynamiczna. Zawieszenie nowych przepisów obowiązuje do odwołania - wyjaśnia starosta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE