Reklama

Reklama

Nie zdążyłeś przerejestrować auta? Starosta informuje: nie dostaniesz kary!

Opublikowano: pon, 16 mar 2020 10:47
Autor:

Nie zdążyłeś przerejestrować auta? Starosta informuje: nie dostaniesz kary! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tymczasową amnestią objął starosta kutnowski wszystkich tych, którzy w ciągu 30 dni nie przerejestrowali swoich pojazdów. Chodzi o zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem.

Reklama

Przypomnijmy, że od 1 stycznia, właściciel samochodu zobowiązany jest do rejestracji pojazdu w czasie nie dłuższym niż 30 dni od chwili jego zakupu. W przeciwnym razie grozi mu kara od 200 do nawet 1000 zł. Obowiązek ten dotyczy samochodów zakupionych po 1 stycznia 2020 roku.

Aktualna sytuacja jest jednak wyjątkowa. W związku z wprowadzonym przez rząd stanem zagrożenia epidemicznego, coraz więcej samorządów decyduje się na tymczasowe zawieszenie sankcji wynikających z nieprzestrzegania nowych przepisów.

Dołączył do nich również powiat kutnowski. Jak powiedział w rozmowie z KCI starosta Daniel Kowalik, na chwilę obecną właściciele aut nie muszą obawiać się kar. Najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo mieszkańców, a długie kolejki w Wydziale Komunikacji przy ul. Królowej Jadwigi z pewnością nie byłyby sprzyjające. Od jutra zresztą wydział będzie zamknięty.

- Sytuacja jest dynamiczna. Zawieszenie nowych przepisów obowiązuje do odwołania - wyjaśnia starosta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Zuza

  Nie piszcie głupot jest obowiązek zgłoszenia zakupu i sprzedaży auta a nie ma obowiązku przerejestrowania w ciągu 30 dni

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  twuj

  tylko niech nie pitoli że szpital jest przygotowany bo brakuje wszystkiego. masek odzieży ochronnej. to są czyste kpiny w żywe oczy. znajoma opowiadała jak ją przyjeli to zamiast maski założyli jej czepek a łun bedzie pitolił jak to szpital przygotowany. śmieją się z nas

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Giro

  Słusznie w tym wypadku to jak najbardziej zza