Reklama

Reklama

Niecodzienni goście w powiecie kutnowskim. Czego tutaj szukali? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O wizycie niecodziennych gości w powiecie kutnowskim informuje jedna ze szkół. Grupa ponad 40 osób odwiedziła nasze okolice, by bliżej poznać historię wybitnego polskiego generała.

Reklama

Niecodzienni goście w powiecie kutnowskim

Kilka dni temu Szkołę Podstawową im.  gen. Władysława Andersa w Nowem odwiedziła liczna grupa pasjonatów łączenia sportu z poznawaniem historii.

- Była to ponad 40-osobowa grupa rowerzystów, która przyjechała w nasze strony w celu zwiedzenia miejsc związanych z generałem Andersem. Rajd zorganizował Klub Turystyki Rowerowej Horyzont Izbica Kujawska we współpracy z państwem Cezarym i Iwoną Jeziorskimi właścicielami Piekarni i Cukierni Jeziorscy SJ. Gości powitała Aleksandra Antoniewicz dyrektor Szkoły Podstawowej im.  gen. Władysława Andersa w Nowem – relacjonuje Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Nowem.

Dyrektor oprowadziła turystów po szkole. Wraz z J. Szczepankiewicz opowiedziała o historii placówki oraz związkach szkoły z Patronem i żołnierzem II Korpusu Polskiego sierż. Janem Rykiem.

- Goście chętnie zadawali pytania i fotografowali się przy pomniku. Na zakończenie wizyty A. Antoniewicz podarowała cyklistom drobne upominki w postaci magnesów i smyczek z logo naszej szkoły – dodaje szkoła.

Pokonali kilkadziesiąt kilometrów, poznali ciekawe miejsca w gminie Krośniewice

W wycieczce wzięli udział cykliści z Izbicy Kujawskiej, Płocka, Gąbina, Włocławka, Konina, Kłodawy i Krośniewic. 

Tego dnia rowerzyści przejechali 40 km. Zwiedzili Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach i Andersówkę (o historii tego miejsca opowiedziała turystom J. Szczepankiewicz). 

Obejrzeli mural i pomnik gen. W. Andersa w Krośniewicach, synagogę i cmentarz żydowski, kościół pw. św. Floriana w Nowem oraz  dwór w Jankowicach, w którym obecnie mieści się Szkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz" z Oddziałem Przedszkolnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy