Reklama

Niedawno samochód wjechał tam pod pociąg. Poseł alarmuje ministerstwo

Opublikowano:
Autor:

Niedawno samochód wjechał tam pod pociąg. Poseł alarmuje ministerstwo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przejazd kolejowy na ul. Łąkoszyńskiej. Na to miejsce w swojej interpelacji do ministerstwa infrastruktury zwraca uwagę poseł Tomasz Rzymkowski przypominając, że niedawno doszło tam do zderzenia osobówki z pociągiem (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Poseł na wstępie stwierdza, że miejsce w którym znajduje się przejazd charakteryzuje się sporym natężeniem ruchu.

- Pomimo tego nie jest on wyposażony w systemy i urządzenia zabezpieczenia ruchu, a jedynie oznaczony znakami drogowymi B-20 (Stop) i G-3 (Krzyż św. Andrzeja przed przejazdem jednotorowym). Czwartego grudnia wydarzyła się tam kolizja samochodu osobowego ze składem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, w której nikt na szczęście nie odniósł obrażeń z powodu małej prędkości pojazdów, jednakże samo zdarzenie pokazało, że nawet niewielka prędkość pociągów, wymuszona w tym wypadku bliskością dworca kolejowego, nie eliminuje niebezpiecznych zdarzeń drogowych – podkreśla poseł Tomasz Rzymkowski.

Dodaje, że ok. 450 m na południowy wschód od tego miejsca ta sama linia kolejowa, biegnąca w kierunku Łodzi, krzyżuje się z ulicą Piwną.

- Z racji tej niewielkiej odległości nie wydaje mi się, aby prędkość, z jaką poruszają się w tamtym miejscu pojazdy szynowe, była znacząco odmienna od tej w pobliżu ul. Łąkoszyńskiej, a jednak przejazd ten jest wyposażony w sygnalizację świetlną i półrogatki. Jest to o tyle dziwne, że ruch kołowy w tamtej lokalizacji jest znaczenie mniejszy, a widoczność równie doskonała (brak zabudowań i roślinności utrudniającej kierowcom obserwację ruchu toru kolejowego). Tak duża różnica w kategorii obu przejazdów, w dodatku na korzyść przejazdu w ciągu ul. Piwnej, nie znajduje moim zdaniem uzasadnienia. Sytuacja prowokuje do zniwelowania tej asymetrii przynajmniej przez montaż sygnalizacji świetlnej przy ul. Łąkoszyńskiej – zaznacza poseł.

Dlatego Rzymkowski pyta ministerstwo, czy w najbliższej przyszłości można liczyć na montaż sygnalizacji świetlnej na przejeździe w ciągu ul. Łąkoszyńskiej.

- Jeśli tak, to kiedy się można tego spodziewać, jeśli zaś nie jest to możliwe, proszę o podanie przyczyny wraz z wyjaśnieniem, dlaczego przejazd w ciągu ul. Piwnej ma wyższą kategorię niż ten w ciągu ul. Łąkoszyńskiej i jest wyposażony w półrogatki oraz sygnalizację świetlną? – pyta T. Rzymkowski.

O odpowiedzi na interpelację posła z Kutna na pewno poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE