Reklama

Niedługo wybory: znamy pierwsze nazwiska z PiS-u w naszym okręgu!

Opublikowano:
Autor:

Niedługo wybory: znamy pierwsze nazwiska z PiS-u w naszym okręgu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prawo i Sprawiedliwość jako pierwsze w kraju ogłosiło czołówkę list w wyborach do Europarlamentu. Na kogo będzie można głosować 26 maja w naszym okręgu?

W naszym okręgu wystartują Witold Waszczykowski oraz Joanna Kopcińska. O sprawie 3 dni temu poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

— Beata Mazurek (@beatamk) 19 lutego 2019

Była premier Beata Szydło podkreśliła, że kandydaci PiS walczą o jak najlepszy wynik dla partii.

– Wierzę, że ta drużyna zrobi rzeczywiście dobry rezultat, a chcemy w Europarlamencie załatwić dużo ważnych spraw dla Polski, i dlatego - jak państwo widzicie - to są naprawdę mocne kandydatury. Pozostałe, które niebawem będą państwu przedstawione, również są mocnymi kandydaturami i naszym celem jest zwycięstwo - i w tych wyborach i tych jesiennych – mówiła Szydło dziennikarzom po ogłoszeniu pierwszych nominacji.

Kim są kandydaci?

Witold Waszczykowski w latach 2005–2008 zatrudniony był jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w latach 2008–2010 pełnił funkcję zastępcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Po wygranych przez PiS wyborach w 2015 roku mianowany został ministrem spraw zagranicznych. Zasłynął m.in. serią niefortunnych publicznych wypowiedzi (na przykład ciesząc się z relacji dyplomatycznych z nieistniejącym państwem San Escobar). Pozbawiony ministerialnej teki na początku zeszłego roku.

Joanna Kopcińska z kolei, z wykształcenia lekarz, to obecna rzecznik prasowa rządu oraz prezes zarządu okręgu łódzkiego Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej, w latach 2013-2014 była przewodniczącą rady miejskiej w Łodzi. Do wyborów w 2015 roku startowała jako bezpartyjna, do PiS zapisała się po wygranej. W razie wygranej w wyborach do Europarlamentu musiałaby zrzec się posady szefa okręgu łódzkiego.

Co sądzicie o tych nazwiskach? Będzie polityczny sukces?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE