Reklama

Niedziela bez handlu: w kutnowskich sklepach złamali przepisy. Są konsekwencje

Opublikowano:
Autor:

Niedziela bez handlu: w kutnowskich sklepach złamali przepisy. Są konsekwencje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejna niedziela upłynęła pod znakiem zakazu handlu. Od momentu wejścia w życie nowych przepisów inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzają kontrole w poszczególnych placówkach handlowych. Na terenie naszego miasta również ich nie brakowało. Ujawniły one kolejne nieprawidłowości i pierwsze konsekwencje dla właścicieli. Jakie?

Jak informowaliśmy wcześniej TUTAJ, sposób prowadzenia handlu w dwóch sklepach w Kutnie budził wątpliwości. W związku z tym inspektorzy przeprowadzali dalsze kontrole, które właśnie zostały zakończone, a rozpoczęły się one w dniu 11 marca, czyli w niedzielę.

W jednym ze sklepów spożywczo-przemysłowym w Kutnie w czasie czynności kontrolnych w dniu 11 marca ustalono, że pracę na jego terenie wykonywała matka właścicielki. Ta z kolei oświadczyła, że wykonuje prace inwentaryzacyjne, nie dokonuje sprzedaży. Ponadto na terenie sklepu przebywał ojciec właścicielki, który nie jest zatrudniony, ani nie wykonuje odpłatnych prac dla właścicielki sklepu. Matka właścicielki została zatrudniona na podstawie umowy o pracę zawartej na czas określony od stycznia 2017 roku do grudnia 2019 roku w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisku sprzedawcy.

- W związku z popełnieniem przez właścicielkę sklepu wykroczenia polegającego na dopuszczeniu w dniu 11.03.2018r. (niedziela) matki zatrudnionej na podstawie umowy o pracę do czynności związanych z handlem w placówce handlowej zastosowano w stosunku do tej właścicielki środek wychowawczy w postaci pouczenia - informuje Andrzej Świderski, Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi.

Podczas wykonywania czynności kontrolnych w drugim ze sklepów w dniu 11 marca br. ustalono, że pracę na jego terenie wykonywała kobieta zatrudniona na podstawie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. I tu również skończyło się na pouczeniu.

A Wy, co sądzicie o handlu w niedzielę?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE