Reklama

#NieKłamRatownikom: Wyjątkowa akcja polskich służb

Opublikowano:
Autor:

#NieKłamRatownikom: Wyjątkowa akcja polskich służb - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia - Wzywasz nas na interwencję - powiedz nam prawdę - apelują służby ratunkowe. - Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. W Polsce powstała specjalna kampania #NieKłamRatownikom.

- Jeśli byłeś za granicą, miałeś ryzykowne kontakty, podejrzewasz, że możesz być zakażony koronawirusem, nie okłamuj służb. Nasze bezpieczeństwo jest teraz także Waszym bezpieczeństwem - apelują służby ratunkowe.

Przypominamy, że na numer alarmowy 112 dzwonimy tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym od razu dyspozytorowi.

- Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia pomagasz nam pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję będziemy mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie... - podkreślają polskie służby, które włączyły się w akcję #NieKłamRatownikom #NieKłamStrażaka #NieKłamPolicjanta #NieKłamMedyka

Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE