Rozbity nielegalny hazard w Kutnie
Łódzka KAS informuje, że przeszukano sześć lokali w Radomsku i jeden w Przedborzu na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Radomsku. W tych punktach zabezpieczono 30 urządzeń i zatrzymano cztery osoby podejrzane o prowadzenie nielegalnych gier hazardowych.
- W Łodzi skontrolowali dwa lokale, w których zatrzymali dwie osoby i zabezpieczyli 11 automatów – informuje st. asp. Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.
W Zduńskiej Woli zostało zamkniętych siedem punktów, w których łódzka KAS zajęła 34 nielegalne automaty.
W trakcie kontroli prowadzonej na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli zatrzymano sześć osób zaangażowanych w urządzanie nielegalnych gier hazardowych.
- W Kutnie funkcjonariusze łódzkiej Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali dwa punkty hazardowe we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kutnie. Na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Kutnie zabezpieczyli 10 nielegalnych automatów. Zarzuty prowadzeniu nielegalnych gier na automatach usłyszały dwie osoby – poinformowała nas st. asp. Beata Bińczyk.
Jak dodaje pod koniec listopada funkcjonariusze skontrolowali dwa punkty z nielegalnym hazardem w Pajęcznie i jeden w Działoszynie. Zabezpieczyli 12 automatów, a zarzuty usłyszały trzy osoby.
Zatrzymanym grozi surowa kara
W zlikwidowanych punktach gier łódzka KAS przejęła również przeszło 105 tys. zł oraz ponad 108 g narkotyków. Zabezpieczono również sprzęt elektroniczny, dokumenty i inne dowody przestępstw.
- Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi przedstawili 17 zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat – wyjaśnia st. asp. Beata Bińczyk.
Oficer prasowy podkreśla, że przestępstwem jest nie tylko urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom. Kara grzywny grozi również uczestnikom gier hazardowych, urządzanych lub prowadzonych bez koncesji lub zezwolenia.
- Z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia muszą liczyć się właściciele nielegalnych automatów do gier. Taka karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych – zauważa oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.
KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, powiadomKAS@mf.gov.pl.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.