Reklama

Reklama

Niepełnosprawni proszą o pomoc, miasto odmawia. Dlaczego?

Opublikowano: czw, 19 paź 2017 15:00
Autor:

Niepełnosprawni proszą o pomoc, miasto odmawia. Dlaczego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno informowaliśmy o problemach osób niepełnosprawnych mieszkających w bloku przy ul. Łokietka 5. Miejscowy parking swoimi rozmiarami daleki jest od, przykładowo, piłkarskiego boiska, dlatego zostawienie tam swojego auta często graniczy z cudem. Problemem jest też tylko jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych. Niestety, nie zanosi się, by w najbliższej przyszłości sytuacja diametralnie się zmieniła.

Reklama

Uwagę na ten kłopot zwracają mieszkańcy, którzy swoje spostrzeżenia przekazali także radnemu, Pawłowi Markiewiczowi. Szerzej na ten temat pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Niedawno do całej sytuacji odniósł się Jacek Boczkaja. Zastępca prezydenta Kutna informuje, że musi odnieść się negatywnie do prośby radnego. Argumentuje to dbaniem o komfort wszystkich kierowców korzystających z drogi publicznej znajdującej się wzdłuż parkingu.

- Zgodnie z ustawą o drogach publicznych, stanowiska postojowe dla osób posiadających „kartę parkingową” wyznacza się w liczbie nie mniejszej niż jedno stanowisko – jeżeli liczba stanowisk wynosi od 6 do 15. W przypadku zatoki parkingowej zlokalizowanej przy ul. Łokietka 5 zlokalizowanych jest tylko 6 stanowisk, w których jedno stanowi miejsce dla osób niepełnosprawnych. Zdaniem organu zarządzającego drogami gminnymi kryterium ustawowe zostało spełnione, a wyznaczenie dodatkowego miejsca dla osób niepełnosprawnych spowodowałoby wzrost wyznaczonych kopert dla niepełnosprawnych do stanu 30 proc. wszystkich miejsc w zatoce. Mając na uwadze dobro wszystkich użytkowników drogi publicznej opiniuję Pana prośbę negatywnie – pisze Jacek Boczkaja.

Czy ta informacja oznacza, że temat ostatecznie upadł? Niekoniecznie, bowiem wiceprezydent dodaje, że możliwość wyznaczenia dodatkowych miejsc będzie rozważany przy planowaniu zadań Wydziału Zarządzania Drogami w następnych latach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Ola

  Na łokietka po stronie nieparzystej jest sporo miejsca na dodatkowe miejsca parkingowe. Widać tu tylko brak zrozumienia i dobrej woli ze strony decydentów. Niestety.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  www.

  Czy kiedykolwiek władza przychyliła się do prośby mieszkańców?No chyba ,że mieszkańcem jest katabas.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Pilacik60wp.pl

  Nie ma żadnego miejsca dla inwalidów a policja nawet nie wie gdzie kierować a paliwko leci

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   Tobiasz

   Trzeba hybrydą zatem jeździć...

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Pilacik60wp.pl

  Nie zawsze jest się zdrowym i pięknym miejsc tych w kUTNIE brakuje a będzie to widać pierwszego listopada na kuczkowskim cmentarzu

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   Tobiasz

   Trudno było by wyznaczyć odpowiednią ilość miejsc dla ludzi z niepełnosprawnościami na Kuczkowie, obawiam się że cały parking pod cmentarzem by nie starczył. Swoją drogą, mało tam tras dojazdowych, o powierzchni parkingu nie wspomnę. Zazwyczaj wystarcza, ale raz w roku jest kataklizm.