Reklama

Niepokojące dane urzędu pracy - bezrobocie w powiecie znów wzrosło

Opublikowano:
Autor:

Niepokojące dane urzędu pracy - bezrobocie w powiecie znów wzrosło - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Problem bezrobocia nadal dotyka znaczną część społeczeństwa, co odciska swoje piętno również na naszym rynku pracy. Choć w ostatnim miesiącu jego stopa spadła, to dane opublikowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie wyglądają mniej optymistycznie, bowiem okazuje się, że bezrobocie w naszym regionie wzrosło wraz z kolejnym miesiącem.

Z opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej danych wynika, że stopa bezrobocia w Polsce w ubiegłym miesiącu wyniosła 6,8 procent. Odnotowano więc spadek o jedną dziesiątą punktu procentowego w stosunku do stycznia. Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie również udostępnił dane dotyczące zjawiska bezrobocia w miesiącu lutym. Osób bezrobotnych zarejestrowanych w naszym powiecie jest ogółem ponad 4200, co oznacza, a w przeciągu miesiąca przybyło ich 94. Dla porównania - w Polsce w końcu lutego 2018 roku liczba bezrobotnych wyniosła 1 127,8 tys. osób co w stosunku do lutego ubiegłego roku oznacza, że ich liczba spadła o 255,5 tys. osób (18,5 proc.). Do końca stycznia br. natomiast było ich o 5,9 tys. mniej (0,5 proc.).

Jak prezentują się dane w poszczególnych gminach naszego powiatu? Na naszym rynku pracy nadal z bezrobociem w największym stopniu musi mierzyć się gmina Żychlin. W lutym liczba osób ze statusem osoby bezrobotnej wyniosła tam 711 i w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosła o 27. Analogicznie w lutym 2017 roku osób pozostających bez zatrudnienia było 836. Na drugim miejscu znów stoi gmina Krośniewice, gdzie również odnotowano wzrost bezrobocia - tutaj o 9 osób. W lutym zarejestrowanych było ich 528. Dane w gminach, w których z kolejnym miesiącem przybyło osób pozbawionych pracy prezentują się następująco:

  • Gmina Nowe Ostrowy - w lutym zarejestrowanych było 255 osób. W stosunku do poprzedniego miesiąca przybyło 18 bezrobotnych.
  • Gmina Krzyżanów - tutaj liczba osób bezrobotnych wzrosła o 3 w porównaniu do stycznia, bowiem w lutym wyniosła 188.
  • W gminie Bedlno przybyło 10 bezrobotnych osób - dane za luty to 168 zarejestrowanych.
  • Gmina Łanięta również pozostaje z problemem rosnącego bezrobocia. Tutaj wzrosło ono o 5 osób. W minionym miesiącu wynosiło 143 osoby.
  • W gminie Oporów bezrobotnych w styczniu było 91, zaś w luty ich liczba wzrosła do 103.
  • Gmina Dąbrowice odnotowała w lutym 88 zarejestrowanych bezrobotnych, co daje wzrost o 3 osoby w porównaniu do stycznia.

W Strzelcach bezrobotnych ani nie ubyło, ani nie przybyło. Ich liczba wynosiła bowiem 190 zarówno w styczniu jak i w lutym. Bezrobocie natomiast zmalało w gminie Kutno. Tutaj 5 osób w przeciągu miesiąca znalazło pracę bądź utraciło status osoby bezrobotnej. W styczniu liczba zarejestrowanych mieszkańców gminu Kutno w Urzędzie Pracy wynosiła 383 osób, zaś w ubiegłym miesiącu 378.

A jak sytuacja wygląda w samym mieście? Miasto Kutno w styczniu tego roku posiadało 1 517 mieszkańców ze statusem osoby bezrobotnej. Tutaj również wraz z kolejnym miesiącem ich liczba wzrosła - wynosiła bowiem 1 532. Dla porównania, w lutym ubiegłego roku bezrobotnych kutnian było 1 871.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE