Reklama

Nieprawdopodobna tragedia! Skatował własnego ojca na śmierć?!

Opublikowano:
Autor:

Nieprawdopodobna tragedia! Skatował własnego ojca na śmierć?! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tragedią zakończyła się bójka, do jakiej doszło w jednej z podkutnowskich miejscowości między - jak nieoficjalnie się dowiadujemy - synem, a ojcem. Obrażenia tego drugiego okazały się na tyle poważne, że konieczna była wizyta w szpitalu. Niestety pokrzywdzony zmarł kilka dni po tym, jak trafił na OIOM. Sprawcy za pobicie ze skutkiem śmiertelnym może grozić nawet dożywocie.

Wspólne świętowanie imienin Krzysztofa K. przybrało zupełnie niespodziewany obrót. Konflikt między synem a ojcem przerodził się w rękoczyny, a przynajmniej tak wynika z relacji sąsiadów. Z pozoru niegroźna rodzinna bijatyka, do której doszło w Szewcach Nadolnych (gm. Bedlno) okazała się tragiczna w skutkach. Ciosy zadawane mężczyźnie w wieku ok. 45 lat przez syna wywołać miały śmiertelne obrażenia. Jak donosi nasz Czytelnik, pobity i zakrwawiony mężczyzna został znaleziony we własnym domu dopiero następnego dnia przez sąsiada. Konieczna była wizyta w szpitalu. Mężczyzna trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w stanie nieprzytomnym i kwalifikował się do udzielenia mu natychmiastowej pomocy medycznej.

O sprawie została zawiadomiona policja. Do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zgłoszenie wpłynęło nazajutrz, 27 lipca.

- Mogę potwierdzić, że mieliśmy takie zgłoszenie 27 lipca. Funkcjonariusze w związku ze sprawą interweniowali w szpitalu, gdzie przebywał poszkodowany. Sprawcę pobicia zatrzymano i wystąpiono do prokuratury celem zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu - informuje st. sierż. Aneta Kowalska, wz. oficera prasowego KPP w Kutnie.

Prokuratura po przeprowadzeniu wstępnych czynności 29 lipca wszczęła śledztwo w sprawie. Podejrzany usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

- Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu popełnienia przestępstwa z art. 156 § 1 pkt. 2 Kodeksu Karnego. Po ogłoszeniu zarzutu i przesłuchaniu podejrzanego został skierowany do Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd Rejonowy w Kutnie uwzględnił wniosek prokuratora i postanowieniem z dnia 30 lipca zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - informuje zastępca prokuratora rejonowego w Kutnie, Jarosław Szczepański.

Zgodnie z art. 156 § 1 pkt. 2 sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności:

Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Kwalifikacja prawna czynu może jednak ulec zmianie ze względu na nowe okoliczności.

- W związku ze śmiercią pokrzywdzonego, która nastąpiła po skierowaniu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu do Sądu, po przeprowadzeniu kolejnych czynności procesowych, w szczególności sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, rozważana będzie zmiana kwalifikacji prawnej czynu zarzucanego podejrzanemu na czyn z 156 § 3 kk: "Jeżeli następstwem czynu określonego w §1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności" - tłumaczy prokurator J. Szczepański.

Co wykaże sekcja zwłok i czy prokuratura postawi nowe zarzuty podejrzanemu? Temat będziemy monitorować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE