Reklama

Niż puka do szkolnych drzwi

Opublikowano:
Autor:

Niż puka do szkolnych drzwi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od nowego roku szkolnego placówki zawodowe, które podlegają Starostwu Powiatowemu w Kutnie będą prowadziły nabór do 32 oddziałów. Rok temu były 34. Wszystko przez zmniejszającą się liczbę uczniów. W ubiegłym roku gimnazja na terenie powiatu ukończyło 1021 osób, w tym będzie ich 978.Starostwo Powiatowe opublikowało niedawno listę zawodów, do których prowadzona będzie rekrutacja na rok szkolny 2013/2014. Nowością będzie technik ochrony środowiska w Zespole Szkół w Żychlinie. Placówka zawiesi natomiast kształcenie na kierunku technik informatyk.

Na czas kryzysu wywołanego niżem demograficznym należy spodziewać się zmian w innych placówkach. I tak: "Grabski" nie będzie rekrutował do klasy technik obsługi turystycznej, z kolei z oferty "Troczewskiego" zniknie technik technologii żywności. Natomiast "Staszic" póki co zrezygnuje z kształcenia elektromechaników.

Czy nauczyciele mogą w związku z tym spodziewać się zwolnień?

- Zrobimy wszystko, by uniknąć zwolnień. Uzależnione to będzie od efektów tegorocznego naboru. Miejmy nadzieję, że uda się uruchomić wszystkie planowane oddziały - mówi Wojciech Banasiak, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. - Należy spodziewać się jednak mniejszej liczby godzin dla poszczególnych nauczycieli - mówi. - Musimy przetrwać ten trudny czas. Za rok gimnazjalistów w klasach trzecich będzie jeszcze mniej niż teraz. Ich liczba zmaleje o 73 osoby. Sytuacja zacznie się dopiero poprawiać za dwa lata

Powiat liczy dodatkowo na absolwentów gimnazjów z powiatów ościennych - kolskiego, łęczyckiego, gostynińskiego czy łowickiego. Trzeba mieć jednak świadomość, że gimnazjaliści z powiatu kutnowskiego wybierają też szkoły niepubliczne oraz te poza regionem. W drugiej połowie marca w Starostwie Powiatowym odbędą się Targi Edukacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE