Reklama

Nocne drifty i hałas na parkingu zmorą mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Nocne drifty i hałas na parkingu zmorą mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nietrudno zrozumieć zmęczonych nocnym zakłócaniem porządku mieszkańców okolic ul. Królewskiej i pl. Wolności, którzy co i rusz narzekają na cykliczne nocne imprezy w towarzystwie alkoholu i głośnych wyczynów rodem z Formuły 1. Jak relacjonuje jedna z mieszkanek - gdy przychodzi weekend, zaczyna się ich udręka.

Nie bez kozery parking na pl. Wolności został przechrzczony na "lans plac", gdzie - głównie nocami - zbierają się miłośnicy zarówno czterech jak i dwóch kółek, by dać popis swoich umiejętności. Nie brakuje tam również amatorów picia pod chmurką, którzy szczególnie upodobali sobie to miejsce do spożywania wysokoprocentowych trunków. Dla imprezowiczów jest to z pewnością świetna zabawa, jednak mieszkańcom okolicznych bloków zakłócanie porządku i ciszy nocnej mocno uprzykrza życie, o czym poinformowała nas mieszkająca przy pl. Wolności kutnianka.

- W nocy nie można nawet okna otworzyć, ciągle hałas i pijaństwo. Policja przyjeżdża, ale przecież jak widzą albo słyszą radiowóz to od razu uciekają. Nie ma na nich rady. Czy to nie można pić w domu czy w jakimś pubie? A te nocne drifty... Lepiej na tor wyścigowy niech pojadą się wyszaleć. Przecież tak jest praktycznie co noc. Jak my mamy się wysypiać do pracy, jak małe dzieci mają spać spokojnie? - żali się nasza Czytelniczka.

Okres wakacji szczególnie daje się we znaki bowiem takich incydentów i tym samym zgłoszeń na policję jest więcej. Jednak interwencji potwierdzonych w okresie od maja do końca lipca były zaledwie 2.

- Potwierdzonych interwencji mieliśmy 2 i dotyczyły one w obu przypadkach zakłócania porządku publicznego. Jak wynikało ze zgłoszenie osoby przebywające na pl. Wolności miały głośno rozmawiać i wydawać okrzyki. Interwencje podejmowaliśmy 2 czerwca i 14 lipca - mówi st. sierż. Aneta Kowalska, wz. oficera prasowego KPP Kutno.

Jak informuje Komendant Straży Miejskiej w Kutnie, Ryszard Wilanowski, do strażników w przeciągu ostatniego miesiąca wpłynęły z kolei 3 zgłoszenia po godz. 22:00 o zakłócaniu ciszy nocnej i porządku publicznego, z czego jedna interwencja dotyczyła szarpaniny na pl. Wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE