Reklama

Nowa forma aktywizacji osób długotrwale bezrobotnych

Opublikowano:
Autor:

Nowa forma aktywizacji  osób długotrwale bezrobotnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie w 2016 roku przystąpił do realizacji projektu w ramach nowej formy wsparcia wprowadzonej nowelizacją „ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy”, na którą składa się pakiet działań mających na celu podjęcie i utrzymanie przez osobę bezrobotną odpowiedniej pracy lub działalności gospodarczej w ramach zlecania działań aktywizacyjnych.Marszałek Województwa Łódzkiego w imieniu którego działa Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, w ramach środków Funduszu Pracy, zleca wykonanie działań aktywizacyjnych adresowanych do długotrwale bezrobotnych realizatorowi, który zostaje wyłoniony w drodze zamówień publicznych. Procedurę wyboru organizuje i przeprowadza Wojewódzki Urząd Pracy, na którym spoczywa obowiązek określenia warunków udziału w postępowaniu i realizacji przedmiotu zamówienia oraz kryteriów oceny, a także wszystkich innych elementów procedury zamówień publicznych zastosowanej w celu optymalnego wyboru realizatora.

W 2016r. Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi dokonał w ramach województwa wyboru powiatów, z których będą kierowani bezrobotni, a Marszałek Województwa zawarł z realizatorem, wyłonionym w procedurze zamówienia publicznego - Krajowym Centrum Pracy oraz z wybranymi powiatowymi urzędami pracy umowę o świadczenie działań aktywizacyjnych. Do udziału w działaniach aktywizacyjnych będą kierowane osoby długotrwale bezrobotne, dla których jest ustalony profil II lub III pomocy w liczbie 1300 osób z następujących powiatów województwa łódzkiego;

1. Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi – 550 osób bezrobotnych,
2. Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim – 350 osób bezrobotnych,
3. Powiatowego Urzędu Pracy w Sieradzu – 200 osób bezrobotnych,
4. Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie – 200 osób bezrobotnych.
Okres pracy realizatora z uczestnikami działań aktywizacyjnych wynosi co najmniej 15 miesięcy i obejmuje:

proces rekrutacji 30.10.2016 -29.12.2016r. , zaprojektowanie działań aktywizacyjnych wobec uczestników 30.10.2016r. – 30.01.2018r., doprowadzenie i utrzymanie przez uczestników zatrudnienia lub podjęcia działalności gospodarczej.

Tutejszy Urząd dokona rekrutacji 200 osób bezrobotnych z profilem pomocy II i III oraz skieruje osoby bezrobotne do realizatora w trybie i na warunkach określonych w umowie o świadczenie działań aktywizacyjnych. Działania aktywizacyjne, świadczone w ramach umowy o świadczenie działań aktywizacyjnych przez realizatora na rzecz pracodawcy, są finansowane ze środków realizatora.

Kontakt tel.: PUP w Kutnie (24) 355-70-71, 74

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE