Reklama

Reklama

Nowa hala sportowa w Kutnie ma powstać do 2018 r.

Opublikowano: śr, 26 sie 2015 16:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do 2018 roku ma powstać nowa hala sportowa. Miasto będzie ubiegało się bowiem o 15 milionów złotych dotacji z Ministerstwa Sportu, które przeznaczone zostałoby na obiekt. Dzisiaj Rada Miasta podjęła uchwały w sprawie zmian w strategii miasta na najbliższe lata oraz wieloletniej prognozie finansowej.Obiekt ma znajdować się na terenach pomiędzy Aquaparkiem a Małą Ligą, zaś pełny koszt budowy wynosiłby około 30 milionów złotych. Widownia miałaby pomieścić 2,5 tysiąca kibiców.- Projekt wykonała firma architektoniczna Radosława Guzowskiego, która ma już doświadczenie w obiektach sportowych. Zaprojektowała bowiem obiekty w Bełchatowie, Legionowie czy Bydgoszczy. Koncepcję otrzymaliśmy dzisiaj. Teraz mamy 14 dni na uwagi - mówił na sesji prezydent Zbigniew Burzyński.

Reklama

Radny Robert Feliniak dopytywał, czy inwestycja nie opóźni innych zaplanowanych przedsięwzięć drogowych w mieście.

- Reprezentuję mieszkańców m.in. ul. Kochanowskiego. Czy ta inwestycja zostanie zrealizowana? - pytał.

- Będziemy realizować zadania drogowe. Chociaż trzeba się zastanowić, czy jeśli ulica, która znajdowała się w złym stanie od lat, poczeka rok, to czy coś się stanie? Na pewno wszystkim się nie dogodzi. Zresztą radni są po to, by myśleć o całym mieście, a nie o swoim okręgu wyborczym - odpowiadał prezydent.

Do rozmowy wtrącił się również Paweł Markiewicz.

- Mieszkańcy z mojego okręgu wyborczego dostrzegają, że budujemy halę sportową dla jednej drużyny. A co jeśli głowny sponsor się wycofa? Pytają mnie o to mieszkańcy. Czy mamy symulację kosztów funkcjonowania hali - dopytywał.

- Żadna hala nie jest w stanie się sama utrzymać. Szacowane koszty mogłyby wynieść do miliona złotych. Trudno powiedzieć, ile by było po stronie przychodów - mówił Z. Burzyński, który podkreślał również, że w hali odbywałyby się również wystawy, targi czy koncerty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    andrew andres

    tak trzymac prezydencie