Reklama

Nowa wystawa w muzeum Regionalnym

Opublikowano:
Autor:

Nowa wystawa w muzeum Regionalnym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na wernisaż wystawy czasowej „U zarania Ojczyzny”, który będzie miał miejsce 5 września br. (czwartek) o godz. 17:00 w siedzibie MRK w Ratuszu. Eksponaty, które zostaną przedstawione na wystawie pochodzą m.in. ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Na wystawie zaprezentowane zostaną, na tle dziejów politycznych Polski pomiędzy X a XIII wiekiem, artefakty archeologiczne, takie jak broń, ozdoby, narzędzia pracy ludzi, którzy zamieszkiwali ziemie Polski wczesnopiastowskiej.

Interesujące uzupełnienie wystawy stanowią m.in. kopie drzwi gnieźnieńskich, drzwi płockich, włóczni św. Maurycego, a także makiety palatium Mieszka I na Ostrowie Lednickim, katedry romańskiej w Gnieźnie i grodu Mieszka Starego na Zawodziu koło Kalisza.

Na zaproszeniu do wystawy zaprezentowany został jeden z eksponatów - relikwiarz na drewno z krzyża Chrystusa (ze zbiorów Muzeum Pierwszych Piastów w Lednicy).

Ekspozycja będzie prezentowana w kutnowskim muzeum od 5 września do 20 października 2013 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE